3. Uluslararası Konya Yarı Maratonu Koşuldu

3. Uluslararası Konya Yarı Maratonu koşuldu

Üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Konya Yarı Maratonu'nda erkekler kategorisinde Kenyalı James Kipkogei Kipkoech, kadınlar kategorisinde ise yine aynı ülkeden Elida Jelimo Korir birinci oldu.

3. Uluslararası Konya Yarı Maratonu koşuldu

Yarış, 21 kilometrelik yarı maraton, 10 kilometrelik koşu ve halk koşusu olmak üzere üç farklı kategoride gerçekleştirildi.

Mevlana Kültür Merkezi'nde başlayan yarışa Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ın start vermesiyle katılımcılar belirlenen parkurları tamamladıktan sonra aynı noktada finiş çizgisine ulaştılar.Altay, organizasyonun artan katılımcı sayısı ve enerjisiyle Türkiye'nin en önemli yarı maratonlarından biri haline geldiğini belirtti. Ayrıca Konya'nın bir spor şehri olduğunu vurgulayarak, son 3 yıldır düzenledikleri Konya Yarı Maratonu'nun her yıl daha fazla ilgi gördüğünü dile getirdi.

Sosyal sorumluluk projesi olarak düzenlenen yarı maratonla ilgili olarak Altay, sporcuların sadece kendi sağlıkları için koşmadığını, aynı zamanda iyilik için de koştuğunu ifade etti. Bu çerçevede, yarışın kayıt ücretlerinin Gazze'deki katliama dikkat çekmek ve soykırımın sona erdirilmesi için Gazze'deki kardeşlere gönderileceğini açıkladı. Ayrıca, yarışın gelirleriyle Selçuklu, Meram ve Karatay Belediyeleri'nin projelerine destek sağlanacağını belirtti.Yarışta dereceye giren sporcular arasında, 21 kilometrelik yarı maratonda erkeklerde James Kipkogei Kipkoech, kadınlarda ise Elida Jelimo Korir birinci oldu. 10 kilometrelik koşuda ise erkekler kategorisinde Halil Sade, kadınlar kategorisinde ise Esma Nur Yılmaz birinciliği elde etti.

Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. ABONE OL!

 

DİĞER HABERLER

NBA’de final heyecanı bu gece
NBA’de final heyecanı bu gece
12 Haziran 2024 Çarşamba
98. Gazi Koşusu ne zaman yapılacak?
98. Gazi Koşusu ne zaman yapılacak?
10 Haziran 2024 Pazartesi
A Milli Takım Kadrosu açıklandı
A Milli Takım Kadrosu açıklandı
8 Haziran 2024 Cumartesi