TFF 2. Lig Ve TFF 3. Lig'de Gruplar Belirlendi

Adana 1954 FK ve Osmaniyespor'un grupları belirlendi

TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de 2024-2025 sezonu grupları belli oldu.

Adana 1954 FK ve Osmaniyespor'un grupları belirlendi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), TFF 2. ve 3. Lig gruplarında yer alacak takımları belirlemek için kura çekimi gerçekleştirdi.

TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yapılan kura çekimine TFF 1, 2 ve 3. Lig Kulüplerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Can, TFF İcra Kurulu Üyesi ve Süper Lig'den Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Müslüm Özmen, TFF İcra Kurulu Üyesi ve Amatör İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez ile TFF Genel Sekreteri Taner Senseven katıldı.

TFF 2. Lig'de 2023-2024 sezonu, 1 Eylül'de başlayacak ve 3 Mayıs 2025 tarihinde sona erecek. Bu ligde 22. ve 29. hafta maçları hafta içi oynanacak.

TFF 3. Lig'de ise sezon, 8 Eylül'de başlayacak ve 26 Nisan 2025 tarihinde tamamlanacak. Bu ligde 26. hafta maçları hafta içi yapılacak.

Lig grupları şu şekilde oluştu:

TFF 2. Lig
Beyaz Grup:

1461 Trabzon FK
Altay
Altınordu
Anagold 24 Erzincanspor
Ankaraspor
Batman Petrolspor
Fethiyespor
GMG Kastamonuspor
HES İlaç Afyonspor
Isparta 32 Spor
İnegölspor
İskenderunspor
Karaköprü Belediyespor
Kepezspor
Kırklarelispor
Sarıyer
Tuzlaspor

Kırmızı Grup:

68 Aksaray Belediyespor
ACNTURK Sigorta Vanspor
Ankara Demirspor
Arnavutköy Belediyesi Gençlik ve Spor
Belediye Derincespor
Beyoğlu Yeni Çarşıspor
Bucaspor 1928
Çimentaş Elazığspor
Diyarbekirspor
Erbaaspor
Giresunspor
Karacabey Belediyespor
Karaman Futbol Kulübü
Menemen Futbol Kulübü
Nazilli Belediyespor
Serik Belediyespor
Somaspor
Turkish Oil Yeni Mersin İdmanyurdu

TFF 3. Lig
1. Grup:

23 Elazığ Futbol Kulübü
Anadolu Üniversitesi
Artvin Hopaspor
Belediye Kütahyaspor
Bornova 1877 Sportif Yatırım
Bulvarspor
Bursaspor
Düzcespor
Ergene Velimeşespor
Kahramanmaraşspor
Karşıyaka
Kırşehir Futbol Kulübü
Kuşadasıspor
Muş 1984 Muşspor
Silifke Belediyespor
Tokat Belediye Plevnespor

2. Grup:

Adıyaman Futbol Kulübü
Amasyaspor Futbol Kulübü
Balıkesirspor
Beykoz İshaklı Spor Faaliyetleri
Etimesgut Belediyespor
Fatsa Belediyespor
İnegöl Kafkasspor
Kelkit Hürriyetspor
Mazıdağı Fosfatspor
Muğlaspor
Nevşehir Belediyespor
Silivrispor
Smart Holding Çayelispor
Tire 2021 Futbol Kulübü
Türkmetal 1963 Spor
Uşakspor

3. Grup:

52 Orduspor
Alanya Kestelspor
Aliağa Futbol
Ayvalıkgücü Belediyespor
Bayburt Özel İdare Spor
Bursa Yıldırımspor
Çorlu Spor 1947
Efeler 09 Spor
Güneş Holding Çankaya Spor Kulübü
Karabük İdmanyurduspor
Karatay Termal 1922 Konyaspor
Küçükçekmece Sinopspor
Pazarspor
Viranşehir Belediyespor
Yozgat Belediyesi Bozokspor

4. Grup:

1926 Polatlı Belediyespor
Ağrı 1970 Spor
Bergama Sportif Faaliyetler
Büyükçekmece Tepecikspor
Denizlispor
Edirnespor
Kahramanmaraş İstiklalspor
Kırıkkalegücü
Mardin 1969 Spor
Niğde Belediyespor
Nilüfer Belediye Futbol Kulübü
Orduspor 1967
Sebat Gençlikspor
Talasgücü Belediyespor
Turgutluspor
Zonguldak Kömürspor
 

DİĞER HABERLER

UEFA Şampiyonlar Ligi
UEFA Şampiyonlar Ligi
22 Temmuz 2024 Pazartesi
Türkiye’nin olimpiyat macerası
Türkiye’nin olimpiyat macerası
22 Temmuz 2024 Pazartesi
Sena Can, Paris
Sena Can, Paris'e uğurlandı
22 Temmuz 2024 Pazartesi
TFF
TFF'nin yeni başkanı belli oldu!
18 Temmuz 2024 Perşembe
Mbappe resmen Real Madrid
Mbappe resmen Real Madrid'de
17 Temmuz 2024 Çarşamba