Ahmet Taha Yeni Başarılar İçin Çalışıyor

Ahmet Taha yeni başarılar için çalışıyor

Ahmet Taha yeni başarılar için çalışıyor

Düzce'de masa tenisinde yeteneği keşfedilen 13 yaşındaki otizmli Ahmet Taha Aksoy, sporla hayata bağlanarak ülke çapında katıldığı yarışmalarda başarılara imza atıyor.

Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda sınıf öğretmeni Taner Koca ve spor ve fiziki etkinlikler dersi öğretmeni Metin Işık tarafından 2 yıl önce masa tenisine yatkınlığı fark edilen Aksoy, bu spora yönlendirildi.
Aksoy'un motor becerilerini geliştirmesi için öğretmenlerinin çabalarıyla ve kendi azmiyle başarılar elde eden Aksoy, özel bireyler Türkiye şampiyonalarında ve özel turnuvalarda dereceler elde etti.
Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası'nda 2020'de ikincilik, 2022'de ise altın madalya kazanan Aksoy, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan okul sporları müsabakalarında da il birincilikleri ve Türkiye ikincilikleri elde etti.
Masa tenisine tutunarak hayata sıkı sıkıya bağlanan Aksoy, bu yıl federasyonun düzenleyeceği Türkiye Şampiyonası'nda derece yapmayı ve uluslararası platformlarda ülkesini temsil etmeyi hedefliyor.
Sınıf öğretmeni Taner Koca, Aksoy'un sportif anlamda yetenekli olduğunu belirterek, fiziksel özelliklerini daha da geliştirmek için çalıştıklarını söyledi. Koca, okulun ve öğretmenlerin desteğiyle Aksoy'un başarılarına gurur duyduklarını ifade etti.
Spor ve fiziki etkinlikler dersi öğretmeni Metin Işık da Aksoy'un gelecekte daha da başarılı olacağını düşündüğünü belirterek, okulun sağladığı imkanlarla öğrencilerin yeteneklerini en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştıklarını vurguladı. Işık, Aksoy'un çalışkanlığı ve yeteneğiyle gönlünün şampiyonu olduğunu dile getirdi.

 

DİĞER HABERLER

UEFA
UEFA'dan Okan Buruk'a ceza!
13 Nisan 2024 Cumartesi