Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Şerefsizlere Gösterdik

Ali Koç'tan Dursun Özbek'e olay cevap

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray galibiyeti sonrasında açıklamalarda bulundu. 

Ali Koç'tan Dursun Özbek'e olay cevap

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray karşısında alınan 1-0'lık galibiyetin ardından önemli açıklamalarda bulundu. Koç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Öncelikle bu galibiyeti 7'den 70'e tüm Fenerbahçe camiasına, özellikle çocuklarımıza armağan ediyorum. Bu sadece bir derbi galibiyeti değil, aynı zamanda gerçek şampiyonun kim olduğunu şerefsizlere, hırsızlara gösterdiğimiz bir galibiyet. Bu zaferle umudumuzu son haftaya taşıdık. Hocamıza ve oyuncularımıza, milyonlarca taraftar adına teşekkür ediyorum."

Sisteme Eleştiri
Ali Koç, futbol sistemine yönelik eleştirilerini de dile getirdi: "Sistemi yerle bir etmeye az kaldı. 3-5 kulüp diye hitap ediyorlar bize. Bugün neden Süper Kupa'ya yabancı hakem istediğimizi, sezon boyunca yabancı hakem çağrımızı bu maçla tescillemiş olduk. Maçta 10 faul yapıp 6 sarı kart ve 1 kırmızı kart gördük. Rakibimiz ise 18 faul yapıp 4 sarı kartla yetindi. Cezalı ve sakat oyuncularımız vardı ama buna rağmen arkadaşlarımız büyük bir mücadele sergiledi. Sistemi yenemedik ama yaklaşıyoruz. Taşlar yerinden oynamaya başladı. Kongre üyelerimize de teşekkür ediyorum."

Dursun Özbek'e Yanıt
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'e de yanıt veren Ali Koç, "İki senedir televizyonlarda düelloya çağırıyoruz. İnsanlar gerçek kimlikleri görsün. Bugün artık geç oldu. Hafta içinde istediği kanalda, Galatasaray TV de dahil olmak üzere çıkmaya hazırız. Sayın başkanın cesaretlenmesine sevindim. Önümüzdeki 5 gece bizi ekrana çıkmaya çağırsın, biz hazırız."

Konyaspor Maçı ve Hakem Atamaları
Koç, ligdeki hakem atamaları ve gelecek maçlarla ilgili de konuştu: "Konyaspor'un kazanması olası bir durum fakat Türkiye Ligi'nde şartlar normal değil. Allah bilir hangi hakem atanacak, ne kurgular yapılacak. Fenerbahçe tarihinin en yüksek puanını aldık ama sistemi yenemedik."

Son Sözler
Son olarak, Ali Koç sistem eleştirilerini sürdürerek, "Bugün sahada olanları gördünüz. Bir kişi var ki sık sık gündeme getiriyorum. Onun da gerçek yüzünün ortaya çıkmasına az kaldı. Oyuncularıma 15 dakika nasıl ceza verilmesi gerektiğini anlattı. Küçük bir itiş kakış sonrası düelloya çağırıyor. Artık çağırdı, bu düelloyu yapmak zorunda. Er meydanına bekliyoruz" dedi.
 

DİĞER HABERLER

NBA’de final heyecanı bu gece
NBA’de final heyecanı bu gece
12 Haziran 2024 Çarşamba
98. Gazi Koşusu ne zaman yapılacak?
98. Gazi Koşusu ne zaman yapılacak?
10 Haziran 2024 Pazartesi