Ali Koç'tan TFF Başkanı’na FETÖ Suçlaması

Ali Koç'tan TFF Başkanı’na Fetö suçlaması

Türk futbolunda gergin günler yaşanıyor. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, basın toplantısında Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi'yi sert bir dille eleştirdi.

Ali Koç'tan TFF Başkanı’na Fetö suçlaması

Koç'un ifadeleri oldukça çarpıcıydı: "Siz milli değerlerden bahsedecekseniz, en son bize lafa atabilirsiniz. Sizin 2 telefonunuzda ByLock çıktı." Bu açıklamalar, Türk futbolundaki gerilimin devam ettiğini gösteriyor.

"2 TELEFONUNUZDAN BYLOCK ÇIKTI"

Sayın başkan beni iyi dinleyin! Söz konusu milli değerler ise bizi en son sorgulayacak kişilerden biri sizsiniz. İki telefonunuzda Bylock çıktı! Bize milli değerler hakkında konuşamazsınız. Durup dururken imza süreci başlamadı. Herkes memnun mesut, dünya toz pembe, kimse şikayet etmiyor, boş vaktimiz var gidip imza toplayalım denmedi. Olağanüstü bir kişiyle muhatap oluyoruz. Milyonların maç skorlarına, hafta sonu skorlarına bütün haftasını etkilediği futbol sektörünün nasıl son derece ilginç, garip, kindar, son derece kolay günü anı kurtarmak için yalan söyleyen bir insanın elinde olduğunu anlatmaya çalışacağım.

"SİYASETE DEĞİNMEK ZORUNDAYIM"

Biz artık bıktık devamlı kendimizi müdafaa etmekten. Riyad'da ihaleyi bize çıkardılar. Yine aynı şeyi yapıyorlar. En son sert cevabı mecburen, istemeyerek, üzülerek vermek zorundayım. Onlar siyaseti karıştırdıkları için siyasete değinmek zorundayım.

"KRİZLERİ YÖNETEMEDİ"

Bu sezon, hiçbir sezonda olmadığı kadar kaotik bir ortam var. Pek çok kriz, skandal oldu. Riyad, hakem tokatlanma olayı, bir takım sahadan çekildi, Süper Kupa, sızan görüntüler, hakemlerin ifadeleri, beklentiyle bilmem neyle karar verenler... Bir sürü şey oldu üst üste. Kendisi hakem dışında sıkıntımız yok diyor ama krizleri yönetemedi. Kriz yönetimi olağanüstü kötü. Yalpalaya yalpalaya gereken cesareti ve iradeyi gösteremediği için kulüpler arasında sıkıntı oluştu. Bugün Türk futbolunda büyük bir güven bunalımı var. Türkiye'deki en güvenilmez kurum Türkiye Futbol Federasyonu, en güvenilmez sektör futbol.

"FETÖ HALA FUTBOLUN İÇERİSİNDE"

Bu ülkeyi de anlamıyorum artık! Bu örgütün kenarından köşesinden geçenlerin futbolun içinde yer almaması lazım. Adam mı kalmadı bu ülkede? Bu FETÖ unsuru hala futbolun içerisinde. Daha fazla o günlere dönme adımları atılmaktadır.

"CUMHURBAŞKANI'NI DA KALDIRDILAR"

Riyad'daki olaylarda Sayın Cumhurbaşkanı'nı da kandırdılar. Dursun Özbek olsam 'Riyad'da ben de vardım, neden benden bahsedilmiyor?' derim.

"BELEDİYELERE TALİMAT GİDİYOR"

Belediyelere talimat gidiyor. Belediyeler, imza veren kulüplere baskı yapıyor. Para sözü, vaadi veriyor. Kendisi aradığında da 'Size Ali Koç mu baskı yapıyor?' diyor. Bu bir seçim değil, beni buraya kimin getirdiğini biliyor musunuz? Bana yapılan ona yapılır diyor.

"ALİ KOÇ GÖNDERTTİ DENMESİN DİYE..."

Bazı kulüplere de şey diyorlarmış, bu Başkan gidecek bir şekilde de Ali Koç göndertti denmesin diye böyle uzuyor.

"YALANSA, YALANLASINLAR"

Bir de Volkan Can var, o siyaset yapmıyor. 'İmza vermeyen takımların maçlarına atanan hakemlere daha titizlikle bakılıyor' diye kulüplerle görüşüyor. Ne demek bu? Milli Takım için bir sponsorluk anlaşması yapılıyor, paranın bir kısmı alınıyor ve kulüplere dağıtılıyor. Yalansa, yalanlasınlar.

"ŞÜKÜR Kİ DİJİTAL VAR"

TRT Spor, A Spor bizim basın toplantılarına girmemiş. Bizim basın toplantılarımızı hiç yansıtmıyorlar. Ama şükür ki dijital var.

 

DİĞER HABERLER

İskoçya
İskoçya'da şampiyon Celtic oldu
16 Mayıs 2024 Perşembe
Bayram Akgül görevinden ayrıldı
Bayram Akgül görevinden ayrıldı
13 Mayıs 2024 Pazartesi