Ali Koç'un Listesinde Acun Ilıcalı Yer Aldı

Ali Koç'un yönetim kurulu listesi belli oldu

Aziz Yıldırım'a çağrıda bulunan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yeni yönetim kurulu listesini açıkladı.

Ali Koç'un yönetim kurulu listesi belli oldu

Yeniden aday olan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, adaylık toplantısında açıklamalarda bulundu. Koç, 9 Haziran'daki kongre öncesi yeni yönetim kurulu listesini açıkladı. Koç'un listesinde Acun Ilıcalı da yer aldı.

Koç'un açıklamalarından öne çıkanlar:

"İlk dönemimizde doğru yapmadıklarımız olmuştur. Bazı hoca tercihlerimizde bizi sorgulayabilirsiniz. Bilerek isteyerek bir yanlışımız olmadı. Başarılarımızla da hatalarımızla da tamamıyla yüzleştik. Hedeflerimizin henüz amaçladığımız düzeye gelmediğinin farkındayız.

Açık yüreklilikle söylüyorum ki; geçmişte yaşananlardan çok şey öğrendik, neler yapılması gerektiğini bugün çok çok daha iyi görüyoruz. Mali bağımsızlık konusunda önemli bir yol kat ettik ama daha yolumuz var. Kulübe geldik, ekonomik olarak kötü olacağını düşünüyorduk ama çok daha kötüydü.

UEFA'nın 2018 yılında yayınladığı raporda Avrupa'da batmaya en yakın, en riskli kulüp Fenerbahçe olarak belirtiliyordu. Net borcun geliri oranında Avrupa'nın en kötü 2. kulübüydü. Aşağı yukarı 700 kulüp. Parasal olarak net borcumuz Avrupa'nın 6. sırasındaydı.

GÜNCEL BORÇ 23 MİLYAR 610 MİLYON TL
Bugün borcumuz 23 milyar 610 milyon TL'ye geliyor. Hangi kurdan bakarsak bakalım Fenerbahçe'nin borcu yarı yarıya indi. Tüm borçlarımızda Türk Lirası'na döndük. Faktoring şirketlerine hiçbir borcumuz kalmadı. Allah o günleri kulübe bir daha yaşatmasın.

Finansal olarak batma noktasından aldığımız bu kulübü daha sürdürülebilir hale getirmek için canla başla çalıştık. Bunu yaparken sportif rekabetten hiçbir branşta ödün vermedik.

FENERBAHÇE BAŞKANLIK LİSTESİ

Ali Y. Koç
Erol Bilecik
Burak Kızıltan
A. Sertaç Komşuoğlu
Acun Ilıcalı
Ahmet Ketenci
Alper Alpoğlu
Cenk Öztaruk
Eren Dili
Eşref Ünüvar
Esin Goral Ağat
Fethi Pekin
Hakan Safi
Hamdi Akın
Hulusi Belgü
Hüseyin Bozkurt
M. Kemal Danabaş
Mehmet S. Dereli
Nedim Keçeli
Özgür Özaktaş
Rifat Perahya
Selma A. RodopmanSon Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

 

DİĞER HABERLER

Mbappe
Mbappe'nin burnu kırıldı
18 Haziran 2024 Salı
Sergio Ramos, serbest kaldı
Sergio Ramos, serbest kaldı
17 Haziran 2024 Pazartesi
NBA’de final heyecanı bu gece
NBA’de final heyecanı bu gece
12 Haziran 2024 Çarşamba
98. Gazi Koşusu ne zaman yapılacak?
98. Gazi Koşusu ne zaman yapılacak?
10 Haziran 2024 Pazartesi