Beşiktaş'ın Yeni Hocası Belli Oldu

Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü şaşırttı

Beşiktaş'ta teknik direktör arayışında son düzlüğe girildi. Kartal'ın yeni hocası belli oldu. Siyah beyazlı yönetim, yeni hocasını açıklamaya hazırlanıyor.

Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü şaşırttı

Trendyol Süper Lig'de sezonu 6. sırada bitiren Beşiktaş'ta önemli gelişmeler yaşanıyor. Gelecek sezon için çalışmalarına şimdiden başlayan siyah beyazlılarda gözler yeni teknik direktörün kim olacağına çevrildi. Birçok isim gündeme gelirken, Kartal'ın yeni hocası belli oldu.

Beşiktaş'ın Yeni Teknik Direktörü: Giovanni van Bronckhorst
Teknik direktör arayışında son aşamaya gelen siyah beyazlı yönetim, hafta sonu gelmeden yeni hocasını açıklamaya hazırlanıyor. Oklar büyük ölçüde Giovanni van Bronckhorst'u işaret ediyor. Siyah beyazlı yönetim, teknik direktör konusunu çözüme kavuşturduktan sonra, gidecek ve gelecek oyuncularla ilgili çalışmalara hız verecek.

Başkan Arat'ın Onayı Bekleniyor
Beşiktaş, birçok çalıştırıcı ile görüşmeler yaparken Mauricio Pochettino ve Xavi Hernandez gibi dünyaca ünlü isimlerle de temasta bulundu. Ancak bu isimlerin maliyetlerinin 10 milyon Euro seviyelerinde olması ve ekstra taleplerinin yüksekliği nedeniyle yönetim, Giovanni van Bronckhorst ile devam etme kararı aldı. Hollandalı teknik adam ile prensip anlaşması sağlanırken, işin artık imzaya kaldığı belirtildi. Başkan Hasan Arat'ın son onayıyla birlikte Bronckhorst'un Beşiktaş'ın başına geçmesi bekleniyor.

Başarılı Kariyer Geçmişi
Giovanni van Bronckhorst, 2016-17 sezonunda Feyenoord ile lig şampiyonluğu yaşarken, 2015-16 ve 2017-18 sezonlarında Hollanda Kupası'nı, 2017-18 ve 2018-19 sezonlarında ise Hollanda Süper Kupası'nı kazandı. Sonrasında Rangers'ta görev yapan 49 yaşındaki teknik adam, 2021-22 sezonunda İskoçya Kupası'nı kazandı. Van Bronckhorst, 68 maçta takımın başında kaldığı Rangers'tan 21 Kasım 2022'de ayrıldı ve o tarihten bu yana takım çalıştırmıyor.
 

DİĞER HABERLER

Mbappe
Mbappe'nin burnu kırıldı
18 Haziran 2024 Salı
Sergio Ramos, serbest kaldı
Sergio Ramos, serbest kaldı
17 Haziran 2024 Pazartesi
NBA’de final heyecanı bu gece
NBA’de final heyecanı bu gece
12 Haziran 2024 Çarşamba
98. Gazi Koşusu ne zaman yapılacak?
98. Gazi Koşusu ne zaman yapılacak?
10 Haziran 2024 Pazartesi