ÇBK’nın Logosu Ve Renkleri Değişti

ÇBK’nın logosu ve renkleri değişti

Çukurova Basketbol Kulübü, Mersin olarak yeniden adlandırıldı. Kulübün yeni logosu ve renkleri de tanıtıldı. 

ÇBK’nın logosu ve renkleri değişti

Toplantıda yapılan açıklamada, kulübün adının "ÇBK Mersin" olarak değiştirildiği ve yeni sezon öncesi temsil renklerinin "siyah, turuncu ve beyaz" olarak belirlendiği duyuruldu.
ÇBK Mersin Asbaşkanı Ali Adalıoğlu, kulübün tarihindeki önemli başarılarına vurgu yaparak, son yıllarda takıma artan ilgiden memnuniyet duyduklarını belirtti. Ayrıca, desteklerinden dolayı kentteki yöneticilere ve taraftara teşekkür etti.


Kulübün genel koordinatörü Ender Ünlü ise kadın basketbolunda uluslararası düzeyde önemli bir konuma geldiklerini vurguladı. Kamu yöneticileri ve belediyelerin desteğiyle yapılan planlamalarla önemli bir bütçe oluşturduklarını dile getiren Ünlü, gelecek dönemde şampiyonluk için gereken bütçenin sağlanacağını müjdeledi. Ayrıca, takımın artık kupa kazanması gerektiğini vurgulayarak, Mersin'in en büyük marka değeri olan ÇBK Mersin'in önemini vurguladı.

Ünlü, isim değişikliğine neden olan faktörlerden birinin "Adana takımı" olarak anılmanın önüne geçmek olduğunu ifade ederek, bundan sonra medya ve yayınlarında "ÇBK Mersin" olarak anılmak istediklerini belirtti. Ayrıca, logolarında yer alan vaşak figürünün daha belirgin hale getirildiğini ve renklerinde siyahın yerini lacivertin aldığını açıkladı. Bu değişikliklerle, depremzedelere desteklerini göstermek istediklerini dile getirdi.

 

DİĞER HABERLER

İskoçya
İskoçya'da şampiyon Celtic oldu
16 Mayıs 2024 Perşembe