Eda Erdem ABD Tarafından Ödüle Aday Gösterildi

Eda Erdem ABD tarafından ödüle aday gösterildi

Eda Erdem ABD tarafından ödüle aday gösterildi

Fenerbahçe Opet'in kaptanlığını yapan ve ABD Dışişleri Bakanlığının "Uluslararası Cesur Kadınlar" ödülüne aday gösterilen Eda Erdem Dündar, ABD İstanbul Başkonsolosluğu Konukevi'nde düzenlenen resepsiyonda ödüle aday gösterilmesi dolayısıyla bir plaket takdim edildi. 

ABD Türkiye Büyükelçisi Jeffry L. Flake, Eda Erdem Dündar'ın kadınların güçlendirilmesi konusunda önemli bir figür olduğunu belirterek, ödül adaylığını hak ettiğini ifade etti. ABD İstanbul Başkonsolosu Julie A. Eadeh ise, resepsiyona katılan seçkin konukları ağırlayarak, Eda Erdem Dündar'ı "Uluslararası Cesur Kadınlar" ödülüne aday gösterdiklerini açıkladı.
Eda Erdem Dündar, ödüle aday gösterilmesinin kendisi için gurur verici olduğunu ve bu sorumluluğun bilincinde olduğunu belirtirken, hayatının bugüne kadar hayal dahi edemediği bir kariyer ve yaşam sürdüğünü ifade etti. Heykelinin dikilmesinin ardından gelecekte bir film veya belgeselin çekilmesi fikriyle ilgili olarak ise henüz net bir karar vermediğini dile getirdi.
Fenerbahçe Kulübü Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Bayazıt da, Eda Erdem Dündar'ın uluslararası arenada önemli bir figür olduğunu ve ödülü hak ettiğini vurgulayarak, bu tarz ödüllerin devam edeceğini düşündüklerini ifade etti.

 

DİĞER HABERLER

UEFA
UEFA'dan Okan Buruk'a ceza!
13 Nisan 2024 Cumartesi
TFF seçim tarihi belli oldu
TFF seçim tarihi belli oldu
8 Nisan 2024 Pazartesi
UEFA
UEFA'dan Fenerbahçe kararı
8 Nisan 2024 Pazartesi