Enver Yıldırım Altın Madalya Hedefliyor

Enver Yıldırım 2024 Olimpiyatlarında madalya hedefliyor

Türk milli eskrimci Enver Yıldırım, kılıç kategorisinde 52 yıl sonra Türkiye'ye olimpiyat vizesi kazandırdı ve Paris'te düzenlenecek olan organizasyonda altın madalya hedefliyor.

Enver Yıldırım 2024 Olimpiyatlarında madalya hedefliyor

Avrupa Şampiyonası'nda birincilik elde ederek Paris 2024Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı kazanan 29 yaşındaki sporcu, Türkiye'ye bu disiplinde kota kazandırma başarısı gösterdi, bu durum Münih Olimpiyatları'ndan 52 yıl sonra gerçekleşti.

Enver Yıldırım, Hatay'da öğrencilerle buluşmak için ziyaret ettiği sırada AA muhabirinin sorularını yanıtladı. İlk kez katılacağı organizasyonun hazırlıklarını milli takım kamplarında sürdüren Yıldırım, eskrimle 9 yaşında tanıştığını ve ailesi ile antrenörlerinin desteğiyle Avrupa ve dünya şampiyonalarında önemli başarılar elde ettiğini dile getirdi.

Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'na katılmak için yoğun çaba sarf ettiğini belirten milli sporcu, Lüksemburg'dan şampiyonlukla ayrılmasının ardından büyük bir rahatlama yaşadığını ifade etti.

Yıldırım, Paris'te gerçekleştirilecek organizasyona yoğunlaştığını ve en iyi şekilde ülkesini temsil ederek altın madalya alma potansiyeline sahip olduğunu belirtti. Ayrıca, hedeflerinin sadece Paris ile sınırlı olmadığını, 2028 Los Angeles Olimpiyatları'nda da mücadele edip madalya kazanmak istediğini sözlerine ekledi.


Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!

 

DİĞER HABERLER

Mbappe
Mbappe'nin burnu kırıldı
18 Haziran 2024 Salı
Sergio Ramos, serbest kaldı
Sergio Ramos, serbest kaldı
17 Haziran 2024 Pazartesi
NBA’de final heyecanı bu gece
NBA’de final heyecanı bu gece
12 Haziran 2024 Çarşamba
98. Gazi Koşusu ne zaman yapılacak?
98. Gazi Koşusu ne zaman yapılacak?
10 Haziran 2024 Pazartesi