Fatmagül Güler’in Disiplinli Çalışması

Fatmagül Güler’in disiplinli çalışması

Fatmagül Güler’in disiplinli çalışması

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu çatısı altında faaliyet gösteren Golbol Kadın Milli Takımı'nın üyesi olan Fatmagül Güler, başarıyı disiplinli çalışmayla yakaladığına inanıyor.

Doğuştan görme engelli olan Güler, 12 yaşındayken bir öğretmeninin yönlendirmesiyle golbolle tanıştı ve yeteneğiyle dikkat çekti. Şimdi milli takım için ter döküyor.
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü ikinci sınıf öğrencisi olan Güler, Paralimpik Oyunları'na hazırlık kampı için Afyonkarahisar'a gitti.
Gençler ve yetişkinler kategorilerinde toplam 72 kez milli takım formasını giyen Güler, bir Olimpiyat, iki Dünya ve iki Avrupa şampiyonluğu kazandı.
Kahramanmaraş Akçakoyunlu İdmanyurdu Spor Kulübü'nde oynayan Güler, Yükselme Ligi ve ikinci lig şampiyonlukları elde etti.
Birinci ligde takımıyla iki defa ikincilik, iki defa üçüncülük elde eden Güler, milli takım arkadaşı Sevda Altunoluk ile Türkiye'nin en çok gol atan iki oyuncusundan biri.
Golbol Milli Takımı'nda dört yıldır forma giyen 20 yaşındaki Fatmagül Güler, golbolün hayatını değiştirdiğini ve kendine güvenini artırdığını belirtti.
Ailesinin desteğini hissetmeden başarılı olamayacağını ifade eden Güler, "Okullar arası turnuvalarda başlamıştım bu spora. Liglerde de başarılı oldum. Antrenörüm bana hep 'iyi olacaksın' demişti ve onun desteğiyle buraya kadar geldim" dedi.
Güler, başarının tesadüf olmadığını vurgulayarak, "12 yaşından beri her gün çalışıyorum. Başarı için sıkı bir çalışma gerekiyor. Ailenizden, arkadaşlarınızdan ve sosyal hayatınızdan fedakarlık etmeniz gerekebiliyor. Şu anda hedefim Paris 2024 Paralimpik Oyunları'nda altın madalya kazanmak ve buna hazırlanıyoruz" diye konuştu.

 

DİĞER HABERLER

UEFA
UEFA'dan Okan Buruk'a ceza!
13 Nisan 2024 Cumartesi