Ferhat Arıcan Yeni Başarılara İmza Atmak İstiyor

Ferhat Arıcan yeni başarılara imza atmak istiyor

Cimnastikte Türkiye'ye ilk bronz madalyayı kazandıran milli sporcu Ferhat Arıcan, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'ndaki başarısını Paris 2024'te bir üst seviyeye taşımak için hazırlanıyor.

Ferhat Arıcan yeni başarılara imza atmak istiyor

Bolu'da düzenlenen Paris 2024 Olimpiyatları hazırlık kampını tamamlayan Artistik Cimnastik Erkek Milli Takımı'nın kaptanı Ferhat Arıcan, yaptığı açıklamada, kalan süreyi en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştıklarını belirtti.

Ferhat, Tokyo 2020'deki tarihi başarılarının ardından Paris'te de aynı başarıyı elde etmek istediklerini dile getirerek, "Bireysel hedefim, Tokyo 2020'deki madalyama bir yenisini eklemek ve üst üste iki olimpiyat madalyası kazanarak tarihe geçmek. Bir ilki daha başarmak istiyorum." şeklinde konuştu.

"Cimnastik ülkesi olma yolunda ilerleyeceğiz" diyen Ferhat, milli takımın olimpiyatlara katılmasının Türk cimnastiği için büyük bir adım olduğunu belirterek, "İlklerin takımıyız. Bu takımın kaptanı olmaktan gurur duyuyorum. Bu takım, gelmiş geçmiş en iyi takım." dedi.

Ferhat, milli takımın başarısında eski sporcuların katkısının önemine vurgu yaparak, Murat Canbaş, Suat Çelen ve Ümit Şamiloğlu gibi sporcuların unutulmaması gerektiğini ifade etti.

Dünya çapındaki başarılı sporcuların Türk cimnastikçilerini takip ettiğini belirten Ferhat Arıcan, "Onlar için ciddi rakipleriz. Her alanda rakip olarak görülüyoruz. Rakip olarak algılanmak bizi mutlu ediyor. İlerleyerek cimnastikte Türkiye'yi bir üst seviyeye taşımayı hedefliyoruz." şeklinde konuştu.

Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!

 

DİĞER HABERLER

Mbappe
Mbappe'nin burnu kırıldı
18 Haziran 2024 Salı
Sergio Ramos, serbest kaldı
Sergio Ramos, serbest kaldı
17 Haziran 2024 Pazartesi
NBA’de final heyecanı bu gece
NBA’de final heyecanı bu gece
12 Haziran 2024 Çarşamba
98. Gazi Koşusu ne zaman yapılacak?
98. Gazi Koşusu ne zaman yapılacak?
10 Haziran 2024 Pazartesi