Görkem Öcal, Masa Tenisinde Avrupa Şampiyonu Oldu

Görkem Öcal, Avrupa Şampiyonu Oldu!

Adanalı masa tenisi sporcusu Görkem Öcal, Avrupa Masa Tenisi Şampiyonası'nda ferdi ve çift karışık kategorilerinde Avrupa Şampiyonluğu elde etti.

Görkem Öcal, Avrupa Şampiyonu Oldu!

Avrupa Masa Tenisi tarihinde bir ilke imza atan Adanalı sporcu Görkem Öcal, U13 kategorisinde ferdi ve çift karışık dalında Türk bayrağını gururla dalgalandırdı.

Romanya'nın Bükreş şehrinde düzenlenen Avrupa U13 Masa Tenisi Şampiyonası'nda Ela Su Yönter ile birlikte mücadele eden Öcal, iki kategoride de Avrupa Şampiyonluğu elde etti.

Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Oktay Çimen, tarihi başarıya katkıda bulunan herkese teşekkür ederken, bu çift kupalı şampiyonluğu Türk masa tenisi tarihinde bir zafer olarak nitelendirdi. Öcal'ın başarısında emeği geçen kulüp ve antrenörlere de teşekkürlerini iletti.

Görkem Öcal, kazandığı Avrupa Şampiyonluklarıyla ilgili olarak, "Avrupa Şampiyonluğu hayalimi gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Şimdi yeni hayaller kuruyorum. Bana destek olan aileme ve herkese teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Dünya Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Petra Sorling tarafından da kutlanan Öcal, Adana'ya dönüşünde ailesi ve arkadaşları tarafından coşkuyla karşılandı. Öcal, daha önce de kendisinden büyük rakiplerle mücadele ederek dünya klasmanında başarılı sonuçlar elde etmişti.
 

DİĞER HABERLER

TFF
TFF'nin yeni başkanı belli oldu!
18 Temmuz 2024 Perşembe
Mbappe resmen Real Madrid
Mbappe resmen Real Madrid'de
17 Temmuz 2024 Çarşamba
Antalyaspor
Antalyaspor'da Alex de Souza krizi
13 Temmuz 2024 Cumartesi