Güreş Milli Takımı'nın Hedefi Avrupa'da Madalya

Güreş Milli Takımı'nın hedefi Avrupa'da madalya

Kastamonu Olimpiyat Hazırlık ve Kamp Eğitim Merkezi'nde sona eren hazırlık sürecinin ardından, 15 Yaş Altı Grekoromen Güreş Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası için Yunanistan'a gidiyor. Milli takımın teknik direktörü Muammer Duyar, hedeflerinin her sıklette madalya almak olduğunu vurguladı.

Güreş Milli Takımı'nın hedefi Avrupa'da madalya

Duyar, yapılan kampın oldukça verimli geçtiğini ve Türkiye'nin en başarılı güreşçilerinin katıldığını belirtti. Sporcuların Türkiye Şampiyonası'nda derece yapmış olmalarının kamp için önemli bir kriter olduğunu ifade eden Duyar, genç sporcuların Taha Akgül ve Rıza Kayaalp gibi başarılı isimleri örnek aldıklarını dile getirdi.


Avrupa Şampiyonası'na büyük bir motivasyonla gittiklerini söyleyen Duyar, 10 farklı sıklette madalya hedeflediklerini aktardı. Tecrübeli sporcuların yanı sıra, ilk kez Avrupa Şampiyonası'na katılacak genç sporcuların da büyük bir heyecanla mücadeleye hazırlandığını belirtti.


Milli güreşçi Kerem Derman, 13 yaşında olup 6 yıldır güreş yaptığını ve 4 Türkiye şampiyonluğu bulunduğunu açıkladı. Kerem, Avrupa Şampiyonası için yapılan yoğun çalışmaların kendisini daha da motive ettiğini ve hedefinin Avrupa şampiyonu olmak olduğunu ifade etti.

 

DİĞER HABERLER