Güreşte Hedef Olimpiyatlara Tam Kadro Katılmak

Güreşte hedef olimpiyatlara tam kadro katılmak

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanvekili Kerim Salman, Paris 2024 Olimpiyatları'na tam kadro katılma hedeflerini açıkladı.

Güreşte hedef olimpiyatlara tam kadro katılmak

Sivas'ta düzenlenen 15 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası için bulunan Salman, yaptığı açıklamada, güreşin geleceğinin genç sporcularla eşdeğer olduğunu vurguladı. Sivas'ın güreşte önemli bir rol oynadığını belirten Salman, Türkiye'de yaşayan altı olimpiyat şampiyonundan üçünün Sivaslı olduğunu söyledi ve bu şampiyonların Ahmet Ayık, Hamza Yerlikaya ve Taha Akgül olduğunu aktardı.
Salman, Türk güreşinin uluslararası arenada önemli başarılar elde ettiğini ve çocukların planlı bir şekilde çalıştığını ifade etti. Türkiye'nin hedefinin İstanbul'da gerçekleştirilecek Dünya Kalifikasyon Turnuvası'ndan kota alarak Paris 2024 Olimpiyatları'na tam kadro gitmek olduğunu belirtti.
Olimpiyat şampiyonu Taha Akgül'ün Paris 2024 için yurt dışında kamp yaptığını ve çok iyi bir performans sergilediğini dile getiren Salman, Taha'nın Türk güreşinin bir idolü olduğunu söyledi. Salman, gelecekte Taha gibi sporcuların yetişeceğine inandıklarını ve Paris'te Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceklerine inandıklarını ifade etti.

 

DİĞER HABERLER

İskoçya
İskoçya'da şampiyon Celtic oldu
16 Mayıs 2024 Perşembe