Lewis Hamilton, 2025 Yılında Ferrari Yolcusu!

Lewis Hamilton Ferrari yolcusu

Lewis Hamilton Ferrari yolcusu

 Mercedes-AMG F1 pilotu olan 7 kere dünya şampiyonluğu yaşamış Lewis Hamilton, 2025 sezonunda Ferrari'yle anlaştığı iddia ediliyor.

Lewis Hamilton, sürpriz bir hamleyle 2025'te Ferrari'ye geçmeye hazırlanıyor. Açıklamanın bu hafta bitmeden dahi duyurulabileceği iddia ediliyor.

Nihai bir sözleşmenin imzalanıp imzalanmadığı kesin olmasa da, Motorsport.com'un elde ettiği bilgilere göre görüşmelerin ileri bir aşamada olduğu ve bu hafta sonuna kadar sonuçlanabileceği öğrenildi.

Ferrari, uzun bir süredir Lewis Hamilton'ın hizmetleriyle ilgileniyor. Ancak yedi kez şampiyon olan pilot, Mercedes'in başarıya giden daha iyi bir yol sunduğunu düşündüğü için önceki teklifleri reddetmişti.

Ancak şu anda, Mercedes'in zorlu iki sezonunun ardından Ferrari'nin Hamilton'ı gelecek için daha iyi bir seçenek olarak değerlendirmeye yakın olduğu görülüyor.

Geçen yıl Hamilton, Mercedes ile 2025 ve 2026 yılları için uzun vadeli bir sözleşme imzaladı, ancak şimdi bu ikinci sezonun bir opsiyon olabileceği düşünülüyor.


Bu durumda, Hamilton'ın Ferrari ile anlaşması halinde 2025'ten itibaren katılabileceği bir kaçış maddesi olacağı anlamına geliyor.

Ferrari ve Mercedes ise konuyla ilgili herhangi bir yorum yapmayı reddetti.

 

Etiketler:
Formula 1

DİĞER HABERLER

55 dakikada 5 gol attı
55 dakikada 5 gol attı
29 Şubat 2024 Perşembe
Galatasaray Prag
Galatasaray Prag'ta Tur peşinde
22 Şubat 2024 Perşembe