Milli Sporcunun Hedefi Yeni Şampiyonluklar

Milli sporcunun hedefi yeni şampiyonluklar

Sivas'ta doğuştan Duchenne Musküler Distrofi (DMD) hastası olarak dünyaya gelen 37 yaşındaki Muhammed Gökkaya, boccede Avrupa, dünya ve paralimpik oyunları şampiyonluğu hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor.


Milli sporcunun hedefi yeni şampiyonluklar

Arkadaşının yönlendirmesiyle bocce sporuna başlayan Gökkaya, kısa sürede Türkiye şampiyonluğu yaşadı ve uluslararası arenada başarılar elde etmek için çalışmalarını sürdürdü.


Avrupa Şampiyonası'nda istediği sonucu alamayan Gökkaya, yeni hedeflerle motive olmuş durumda.
Aynı zamanda bir şair olan Gökkaya, yaptığı açıklamada doğuştan kas hastası olduğunu ve bocce sporuyla tanışmasını arkadaşına borçlu olduğunu belirtti.
Çiftler kategorisinde Türkiye şampiyonu olan Gökkaya, 2015'te düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil etti.
Gökkaya, son 10 yılda çeşitli dereceler elde ettiğini ancak Avrupa Şampiyonası'nda çeyrek finalde elendiklerini söyledi. Ancak bu durum onun hedeflerinden vazgeçmesine engel değil.
Gökkaya'nın hedefi, Türkiye Şampiyonası'nda birincilik elde etmek ve ilerleyen süreçte Avrupa şampiyonluğuna ulaşmak.
Gökkaya, sporla hayatının değiştiğini ve engellilerin neler başarabileceğini göstermenin önemli olduğunu vurgulayarak, psikolojik olarak da kendisini daha iyi hissettiğini dile getirdi.
Engellilerin spora kazandırılmasının önemine değinen bocce antrenörü Alparslan Bakaroğlu, bu insanları evlerinden çıkarmanın ve sporla buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

 

DİĞER HABERLER