Milli Yüzücü, Avrupa Şampiyonası'na Hazırlanıyor

Milli yüzücü, Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası'na hazırlanıyor

Galatasaray Spor Kulübü ve Mersin Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) sporcusu olan 17 yaşındaki Tuncer Berk Ertürk, Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası'nda altın madalya kazanma hedefiyle çalışmalarını Erzurum'da sürdürüyor.

Milli yüzücü, Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası'na hazırlanıyor

 Palandöken Olimpik Yüzme Havuzu, Avrupa'nın tek yüksek irtifalı tam olimpik yüzme havuzu olmasıyla dört mevsim boyunca dünyanın farklı ülkelerinden ve yerli sporcuları ağırlıyor.
Milli yüzücü Tuncer Berk Ertürk, Mersin'den gelen 13 kişilik milli TOHM sporcusuyla birlikte yüksek irtifada antrenmanlarını gerçekleştirerek Türkiye'yi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil etmeye hazırlanıyor.
Daha önce birçok uluslararası yarışmada altın madalya kazanan Ertürk, son olarak Avusturya'nın Graz şehrinde düzenlenen Multinations Gençler Şampiyonası'nda 200 metre kelebek stilde altın madalya elde etti.
Tuncer Berk Ertürk, mayıs ayının ilk haftasında Edirne'de yapılacak milli takım seçmelerine katılacak ve ardından temmuz ayında Litvanya'da düzenlenecek Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası'nda altın madalya kazanmayı hedefliyor.
Yüzücü, yüzmeye küçük yaşlarda başladığını ve şu anda 10. yılını doldurduğunu belirterek, başarılarını sürdürmek için hedefler koyduğunu dile getirdi.
Mersin TOHM Yüzme Antrenörü Volkan Burak Tuncil ise milli takım seçmeleri öncesi Erzurum'da kamp yapmanın sporcuların performansını artırdığını vurgulayarak, yeni sezonda Avrupa gençlerde madalya kazanma hedeflerini sıkı çalışmalarla gerçekleştirmeye devam edeceklerini ifade etti.

 

DİĞER HABERLER