Muhammet Eren Uysal Yeni Başarılar Peşinde

Muhammet Eren Uysal yeni başarılar peşinde

15 Yaşındaki Milli Atlet Muhammet Eren Uysal, Trisome Oyunları'nda 6 Altın ve 1 Gümüş madalya kazandı.

Muhammet Eren Uysal yeni başarılar peşinde

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu'na bağlı antrenör Savaş Bağhan'ın teşvikiyle spor hayatına başlayan Muhammet Eren Uysal, kısa sürede büyük başarılara imza attı. Genç atlet, katıldığı Trisome Oyunları'nda 10 branşta yarışarak 6 altın ve 1 gümüş madalya kazandı ve 3 dünya rekorunu kırdı.
Antrenör Savaş Bağhan, genç sporcunun başarılarına inandığını belirterek, milli takımın vazgeçilmez isimlerinden biri olacağını vurguladı. Önümüzdeki hedefler arasında 2025 Avrupa Şampiyonası olduğunu dile getiren Bağhan, orada da başarılı olmayı hedeflediklerini söyledi.
Muhammet Eren Uysal'ın annesi Figen Uysal da oğlunun azimli ve istikrarlı bir sporcu olduğunu ifade ederek, başarılarıyla gurur duyduklarını belirtti. Uysal ailesinin hedefinin Avrupa ve dünya şampiyonalarında yarışmak olduğunu söyleyen Figen Uysal, oğullarının bu hedeflere ulaşmak için kararlı olduğunu vurguladı.
Muhammet Eren Uysal ise antrenmanlarına severek devam ettiğini ve müzikle motivasyon sağladığını dile getirerek, hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlediğini ifade etti.

 

DİĞER HABERLER