Türk hokeyi, Avrupa Şampiyonluğuna Hazırlanıyor

Türk hokeyi, Avrupa şampiyonluğuna hazırlanıyor

Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan, Türk takımlarının bu sezon Avrupa'da şampiyonluk mücadelesi verdiğini söyledi.

Türk hokeyi, Avrupa şampiyonluğuna hazırlanıyor

Gaziantep Polisgücü'nün mücadele ettiği Kulüpler Avrupa Şampiyonası Klasman 1'deki maçı izlemek için Konya'ya gelen Karakan, sorularını yanıtladı.

Karakan, Saraçoğlu Hokey Sahası'nda gerçekleştirilen organizasyonda Türk temsilcisinin başarılı olmasını beklediklerini dile getirerek, "Türkiye Hokey Süper Ligi'nde başarılı olan kulüplerimiz, Kulüpler Avrupa Şampiyonası Klasman 1'e katılma hakkı kazandı. Bu organizasyonda İtalya, Hırvatistan, Slovenya gibi 7 ülkeden şampiyonlar yer alıyor." dedi.Gaziantep Polisgücü'nün iyi bir takım olduğunu belirten Karakan, "Bu şampiyonada Türkiye'yi temsil eden Gaziantep Polisgücü, çok iddialı bir kulübümüz. Daha önce Avrupa'nın şampiyon kulüplerine karşı mağlup olsa da şimdi şampiyonluk için mücadele ediyor. Bu durum, hokeyin Türkiye'de geliştiğini gösteriyor." şeklinde konuştu.

Ayrıca diğer Türk kulüplerinin de Avrupa'da başarılı sonuçlar elde ettiğini ifade eden Karakan, "Kadınlar kategorisinde Alanya'dan bir kulüp Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'nda mücadele edecek. Hırvatistan ve Polonya'daki temsilcilerimiz de Türkiye'yi başarıyla temsil ediyor. Bu başarılar Türk hokeyinin geldiği noktayı gösteriyor." şeklinde konuştu.Karakan, Kulüpler Avrupa Şampiyonası Klasman 1'de 7 takımın mücadele ettiğini belirterek, "Bu takımlar 2 gruba ayrıldı. Gruplarda ilk iki sırayı alan takımlar play-off maçlarına çıkacak. Çapraz eşleşmelerle şampiyon belirlenecek. Organizasyon 4 gün sürecek ve kupa seremonisi yapılacak." şeklinde bilgi verdi.Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun.
ABONE OL!

 

DİĞER HABERLER

NBA’de final heyecanı bu gece
NBA’de final heyecanı bu gece
12 Haziran 2024 Çarşamba
98. Gazi Koşusu ne zaman yapılacak?
98. Gazi Koşusu ne zaman yapılacak?
10 Haziran 2024 Pazartesi
A Milli Takım Kadrosu açıklandı
A Milli Takım Kadrosu açıklandı
8 Haziran 2024 Cumartesi