Türkoğlu Cook Boğazı’nı 7 Saat 21 Dakikada Geçti

Türkoğlu Cook Boğazı’nı 7 saat 21 dakikada geçti

Türkoğlu Cook Boğazı’nı 7 saat 21 dakikada geçti

Aysu Türkoğlu, açık deniz yüzme alanında başarılı bir performans sergileyerek Yeni Zelanda'daki Cook Boğazı'nı geçişini gerçekleştirdi. 

TSİ 09.00'da 13 derecelik suya giriş yapan Türkoğlu, bu önemli meydan okumaya Yeni Zelanda saatiyle akşam saatlerinde başladı ve 27 kilometrelik zorlu parkuru karanlıkta başarıyla tamamladı. "Oceans Seven" parkurlarından biri olan Cook Boğazı geçişini 7 saat 21 dakika 40 saniyede bitirerek büyük bir başarı elde etti.
Geçişi tamamladıktan sonra, Türkoğlu'nu botla takip eden ekip üyeleri duygusal anlar yaşadı. Bitiş noktasında, Türk bayrağını açarak sevincini sosyal medyada paylaşan Türkoğlu ve teknedekilerin mutlulukları gözlemlendi.
Aysu Türkoğlu, daha önce 30 Temmuz 2022'de Manş Denizi'ni 16 saat 28 dakikada geçerek en genç Türk unvanını kazanmıştı. Ayrıca, geçen yıl Kuzey Kanalı'nı 11 saat 48 dakika 19 saniyede geçerek "İlk Türk kadın ve en genç Türk sporcu" ünvanını elde etmişti. Bu başarılarla adını açık deniz yüzme dünyasında duyurmayı başaran Türkoğlu, Türk sporuna büyük gurur yaşatmaya devam ediyor.

 

DİĞER HABERLER

İzmir Maratonu başladı
İzmir Maratonu başladı
21 Nisan 2024 Pazar