Voleybolcu Kızlar Şampiyonluk Peşinde

Voleybolcu kızlar şampiyonluk peşinde

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde kurulan kız voleybol takımı, "tecrübe olsun" diye kendilerinden büyük rakipleriyle oynadıkları maçları kazanarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Voleybolcu kızlar şampiyonluk peşinde

Takım, 5 yıl önce kurulduğundan beri minikler kategorisinde 4 yıl boyunca il ve bölge şampiyonlukları elde etti. Yaşları 13 ile 16 arasında değişen 14 kız öğrenciden oluşan ekip, Amasya'da düzenlenen Yıldız Kızlar Bölge Şampiyonası'nda birinci olarak Kocaeli'de yapılacak olan Yıldız Kızlar Türkiye Voleybol Şampiyonası'na ve Konya'da gerçekleştirilecek Küçük Kızlar Türkiye Voleybol Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı.
Vezirköprü Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Uyar, takımın kısıtlı imkanlarla büyük başarılar elde ettiğini belirtti. Sporcularıyla gurur duyduğunu ifade eden Uyar, Samsun'un voleybolda finallere katılmasının sevincini yaşadıklarını ve çocukların milli takımda şehri temsil etmelerini arzu ettiklerini söyledi.
Takımın antrenörü Batuhan Bayrakçı, son dört yıldır takımın her yıl şampiyonluklar kazandığını belirterek, bu başarıda büyük emeği olan hocalarıyla birlikte çalıştıklarını vurguladı. Zorlu ve yüksek bütçeli takımlarla karşılaşacaklarını ancak hedeflerinin birincilik olduğunu söyleyen Bayrakçı, zor şartlarda yarışmalarına rağmen başarı elde ettiklerini ifade etti.
Takım oyuncularından Buse Kurt ve Ceylin Yiğit ise hedeflerinin milli takımda oynamak olduğunu ve ailelerinin desteğiyle bu başarıya ulaştıklarını dile getirdi.

 

DİĞER HABERLER