Yıldız Futbolcuya Asitli Saldırı

Yıldız futbolcuya asitli saldırı

Malezyalı futbolcu Faysal Halim, Kuala Lumpur'daki bir alışveriş merkezinde yaşanan asitli saldırıya maruz kaldı.

Yıldız futbolcuya asitli saldırı

25 yaşındaki futbol yıldızı, saldırı sonucunda ağır yaralandı ve bir haftayı yoğun bakımda geçirdikten sonra yoğun bakımdan çıkarıldı.

Ancak vücudundaki ciddi yaralar nedeniyle bir süre daha hastanede kalmaya devam edecek olan Halim'in durumu, endişe verici bir hal aldı. Selangor Eyaleti Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı Şerhül Muhtar, Halim'in yoğun bakımdan çıktığını ancak iyileşme sürecinin hastanede devam edeceğini açıkladı. Muhtar, Halim'in durumunun stabil olduğunu ve sesinin her geçen gün daha da güçlendiğini ifade etti.Polis, Halim'e yapılan saldırının nedenini ve son dönemde futbolculara yönelik artan saldırıların birbirleriyle bağlantılı olup olmadığını henüz tespit edemedi. Bu saldırı, üç gün önce bir çift soyguncunun başka bir milli oyuncu olan Ahyar Raşid'e demir çubukla saldırmasından sonra gerçekleşti. Benzer olaylarda, diğer futbolcular da saldırıya uğramıştı.

Selangor Futbol Kulübü, Halim'in güvenliği nedeniyle, Malezya futbolunun sezon açılışı olan Charity Shield maçından çekildi. Malezya Futbol Federasyonu, geçen hafta oyuncuların koruma tutmalarını tavsiye etmişti.

 

DİĞER HABERLER