Bakan Kacır Gençlerle Buluştu

Bakan Kacır gençlerle buluştu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Samsun Üniversitesi Ballıca Kampüsü'nde gerçekleştirilen "Gençlik Buluşması"nda önemli açıklamalarda bulundu. 

Bakan Kacır gençlerle buluştu

Bakan Kacır, Türkiye'nin uzay teknolojileri alanındaki hedeflerine değinerek, hibrit roket motoru teknolojisinin başarılı bir şekilde geliştirilmesi durumunda uyduların yörüngeler arası transferlerini gerçekleştirecek uzay araçlarının Türkiye tarafından üretilebileceğini ve küresel uzay ekonomisinden pay alınabileceğini belirtti. Türkiye'nin uzay alanındaki başarılarına da vurgu yapan Bakan Kacır, önümüzdeki dönemde Ay Projesi'nin hayata geçirileceğini ifade etti.
Kacır, konuşmasında gençlerin rolüne de değindi ve Türk gençliğinin teknoloji ve yenilikçilik alanındaki önemli başarılarına vurgu yaptı. TEKNOFEST gibi platformların gençlerin yeteneklerini ortaya koymalarına olanak sağladığını belirten Bakan Kacır, Türk gençliğinin havacılık ve savunma sanayisi gibi alanlarda dünyaya örnek olacak başarı hikayelerine imza attığını söyledi.
Programa, birçok önemli ismin katıldığı belirtildi. Samsun Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ve diğer ileri gelen isimlerin yanı sıra akademisyenler ve öğrenciler de etkinlikte yer aldı.
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, gençlerle yapılan söyleşilerin ardından Türkiye'nin uzay ve havacılık alanındaki geleceğine yönelik umut veren hedeflerini paylaşarak, gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

DİĞER HABERLER

O ülkede Tiktok yasaklandı
O ülkede Tiktok yasaklandı
28 Haziran 2024 Cuma
Çin menşeili araçlara ek vergi
Çin menşeili araçlara ek vergi
10 Haziran 2024 Pazartesi
Threads, Türkiye
Threads, Türkiye'de kapatıldı
29 Nisan 2024 Pazartesi