Google Güncellendi: İnternetin Geleceği Değişiyor

Google güncellendi: İnternetin geleceği değişiyor

Google, son zamanlarda yaptığı Arama Ağı değişiklikleriyle ilgili BBC'ye yaptığı açıklamada, bu değişiklikleri kullanıcılar için faydalı olup olmayacağını titiz testler sonucunda belirlediklerini ve web sitesi sahiplerine Arama Ağı sıralamaları konusunda yardım, kaynak ve geri bildirim fırsatları sunduklarını belirtti.

Google güncellendi: İnternetin geleceği değişiyor

Şirket, Arama'daki değişikliklerin web için bir avantaj sağlayacağı ve Arama algoritmasındaki değişikliklerin sadece bir başlangıç olduğu konusundaki tutumunda kararlı olduğunu ifade etti.


Google CEO'su Sundar Pichai, şirketin yıllık geliştirici konferansında, Arama'nın geleceğiyle ilgili önemli bir adım atıldığını duyurdu. Pichai, gelecekte Google Arama'nın, kullanıcıların sorularının çoğuna yapay zeka tarafından üretilen yanıtlar vereceğini ve bu özelliğin "AI Overviews" olarak adlandırıldığını belirtti. Bu özelliğin ABD'deki kullanıcılara şimdiden sunulduğunu söyledi. Pichai, bu özelliğin, kullanıcıların aradıkları bilgilere daha hızlı ve etkili bir şekilde ulaşmalarını sağlayacağını vurguladı.


Google'ın Arama algoritmasındaki bu değişiklik, son iki yılda temel ürününde yaptığı bir dizi önemli değişiklikten yalnızca biri olarak görülüyor. Şirket, bu yeniliklerin web'i rahatsız eden birçok sorunun çözülmesine yardımcı olacağını ve heyecan verici bir yeni teknoloji çağını başlatacağını öne sürüyor.


Ancak bazı eleştirmenler, Google'ın Arama algoritmasını yeniden düzenlerken yapay zeka kullanarak bir arama motorundan ziyade bir arama ve yanıt motoruna geçiş yapmasının, bazı web sitelerinin yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalabileceğini belirtiyor. Google'ın bu değişikliklerle spam içeriklere karşı mücadele ettiği ve Arama sonuçlarında daha yararlı ve orijinal içeriklere yer verdiği ifade ediliyor.

Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!

 

DİĞER HABERLER

Çin menşeili araçlara ek vergi
Çin menşeili araçlara ek vergi
10 Haziran 2024 Pazartesi
Threads, Türkiye
Threads, Türkiye'de kapatıldı
29 Nisan 2024 Pazartesi
İnstagram çöktü mü ?
İnstagram çöktü mü ?
1 Nisan 2024 Pazartesi