X'in Rakibi Threads, Türkiye'de Kapatıldı

Threads, Türkiye'de kapatıldı

Threads, Türk Rekabet Kurumu'nun ara emrine uymak için bugünden itibaren Türkiye'de geçici olarak kapatıldı.

Threads, Türkiye'de kapatıldı

META'nın Twitter'a rakip olarak sunduğu metin tabanlı Threads uygulaması, Türkiye'de geçici olarak kapatıldı. META tarafından yapılan açıklamada, Rekabet Kurumu'nun Threads ile Instagram arasındaki veri paylaşımını engelleyen geçici bir tedbir kararı aldığı belirtildi.

Açıklamada, "Bu geçici tedbir kararına katılmamıza rağmen, Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm hukuki şartlarına uyduğumuza inanıyoruz ve bu karara itiraz edeceğiz. Rekabet Kurumu'nun geçici tedbir kararı, Threads'i Türkiye'de geçici olarak durdurmaktan başka bir seçenek bırakmıyor. Rekabet Kurumu ile yapıcı bir iletişim kurmaya devam edeceğiz ve Threads'i Türkiye'deki kullanıcılara mümkün olan en kısa sürede tekrar sunmayı umuyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Threads'in Türkiye'deki kullanıcıları, profillerini silmeden dondurabilecek veya tamamen silebilecekler. Uygulamanın Türkiye'ye dönmesi durumunda, profilini dondurmayı seçen kullanıcıların gönderileri ve etkileşimleri tekrar görünür olacak.

Profillerini donduran kullanıcılar, istedikleri zaman "Bilgilerini İndir" aracılığıyla gönderilerini indirebilecek ve mevcut içeriklerini koruyabilecekler.

Türkiye'de Facebook, Instagram, WhatsApp veya diğer META hizmetleri ile diğer ülkelerde Threads kullanımı bundan etkilenmeyecek. Geçtiğimiz ay Threads ve Instagram uygulamalarını bağlayarak hakim durumunu kötüye kullandığı şüphesiyle başlatılan soruşturmada, uygulama için geçici tedbir kararı alınmıştı.
 

DİĞER HABERLER

Threads, Türkiye
Threads, Türkiye'de kapatıldı
29 Nisan 2024 Pazartesi
İnstagram çöktü mü ?
İnstagram çöktü mü ?
1 Nisan 2024 Pazartesi
Bakan Kacır gençlerle buluştu
Bakan Kacır gençlerle buluştu
27 Mart 2024 Çarşamba