2024 Yılı Yılın Otomobili Adayları Belli Oldu

Türkiye'de yılın otomobili adayları açıklandı

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından düzenlenen Yılın Otomobili yarışmasında finale kalan 7 otomobil modeli açıklandı.

Türkiye'de yılın otomobili adayları açıklandı

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından düzenlenen ve Türkiye'deki otomobil sektöründe büyük bir prestij taşıyan "Yılın Otomobili" yarışması, bu yıl da büyük bir heyecanla devam ediyor. Dokuzuncu kez düzenlenen bu seçimde, 28 aday arasından sıyrılarak finale kalan 7 otomobil modeli belirlendi.

Finalistler arasında şu modeller yer alıyor: BMW 5 Serisi, Chery Tiggo 8 Pro, Hyundai Ioniq 6, Mercedes-Benz E Serisi, Renault Austral, Togg T10X ve Toyota C-HR. Bu modeller, OGD üyeleri tarafından yapılan titiz oylama sonucunda finale kalmaya hak kazandı.

OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık, organizasyonun otomotiv sektöründe her yıl büyük bir heyecan yarattığını ve bu yılın da geçmiş yıllardaki gibi çekişmeli geçeceğini belirtti. Sandık, tüm finalist modellerin yüksek kaliteleri ve özellikleri ile üyeler arasında zorlu bir tercih yapılacağını vurguladı.

Sandık, "Yılın Otomobili" seçiminin bu yıl da sektörde büyük bir heyecan yaratacağını ifade ederek, "Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da tatlı bir çekişmeye sahne olacak. Üyelerimiz, değerli otomobiller arasında tercih yapmak konusunda zorlanacaklar" dedi.
 

DİĞER HABERLER

Threads, Türkiye
Threads, Türkiye'de kapatıldı
29 Nisan 2024 Pazartesi
İnstagram çöktü mü ?
İnstagram çöktü mü ?
1 Nisan 2024 Pazartesi
Bakan Kacır gençlerle buluştu
Bakan Kacır gençlerle buluştu
27 Mart 2024 Çarşamba