Kahramanlar-45 Operasyonları: 36 Gözaltı

11 ilde Kahramanlar-45 operasyonları kapsamında 36 gözaltı

11 ilde Kahramanlar-45 operasyonları kapsamında 36 gözaltı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, son üç gün içinde 11 ilde gerçekleştirilen Kahramanlar-45 operasyonları kapsamında DEAŞ ve El Kaide terör örgütlerine yönelik operasyonlarda 36 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yapmış olduğu açıklamada, terörle mücadeleye yönelik kesintisiz çabanın altını çizdi. Terör örgütlerine karşı mücadelenin, birlik ve beraberlik içinde, halkın desteği ve güvenlik güçlerinin yoğun çalışmalarıyla süreceğini belirtti.
Yerlikaya'nın paylaştığı bilgilere göre, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı'nın yönlendirmesi ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı'nın yürüttüğü "Kahramanlar-45" adlı operasyonlar Antalya, Düzce, Elazığ, İstanbul, Konya, Mersin, Ordu, Rize, Sakarya, Sivas ve Trabzon'da gerçekleştirilmiş ve üç gün süresince devam etmiştir. Operasyonlar neticesinde toplam 36 şüpheli gözaltına alınmıştır.Operasyon esnasında yapılan aramalarda, 39 bin Amerikan doları, 11 bin avro, 200 bin Türk lirası değerinde para ve birçok ülkenin para birimleri, yanı sıra çok sayıda dijital içerik ve belge ele geçirildi.

Bakan Yerlikaya, operasyonları başarıyla yürüten polis güçlerine tebriklerini ileterek, güvenlik güçlerinin her koşulda, yılın her günü, dört mevsim boyunca terörle mücadele ettiklerini vurguladı. Mücadelenin, terörün tamamen sona erene dek kararlılıkla devam edeceğini belirtti.
 

Etiketler:
Ali Yerlikaya

DİĞER HABERLER