12 İl İçin Sağanak Yağış Uyarısı

12 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı

12 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 7 Şubat hava durumu raporunu paylaştı. 12 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı yapılırken yağışların, Artvin, Ardahan ve Bitlis'te kar şeklinde olması bekleniyor.

Adana, Antalya, Hatay, Mersin, Diyarbakır, Gaziantep, Siirt ve Şanlıurfa'da ise sağanak bekleniyor. Hava sıcaklıklarının yurt genelinde artarak mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun güney ve doğu kesimleri ile batı kıyılarının parçalı, yer yer çok bulutlu, Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ile Isparta çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Artvin, Ardahan ve Bitlis çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunuyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde artarak mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz’in yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

SARI KODLA UYARI YAPILAN İLLER: Ağrı, Bitlis, Giresun, Hakkari, Kars, Rize, Trabzon, Van, Şırnak ve Iğdır.

TURUNCU KODLA UYARI YAPILAN İLLER: Ardahan ve Artvin.
 

Etiketler:
Meteoroloji

DİĞER HABERLER

Kars
Kars'ta üst üste 2 deprem
28 Şubat 2024 Çarşamba
Beyaz Show Nisanda başlıyor
Beyaz Show Nisanda başlıyor
28 Şubat 2024 Çarşamba