15 Yıldır Sahipsiz Kedileri Besliyor

15 yıldır sahipsiz kedileri besliyor

15 yıldır sahipsiz kedileri besliyor

Trabzon'daki tarihi İskenderpaşa Camisi'nin avlusunda 40 yıldır kitap satışı yaparak geçimini sağlayan İsmail Gürsoy, sahipsiz kedilere yardım eli uzatıyor.

Babası Halil Gürsoy'dan devraldığı kitapçılık geleneğini sürdüren Gürsoy, cami avlusundaki duvarlara dizdiği kitapların yanına "Kediler İçin Yardım Kutusu" koyarak, esnaf ve cami cemaatiyle topladığı bağışlarla sahipsiz kedileri besliyor.
60 yaşındaki İsmail Gürsoy, yaptığı açıklamada, "Kitapçı İsmail" olarak tanındığını ve 40 yıldır bu taşın üzerinde kitap sattığını belirtti. Ganita mevkisinde çocukluğunda ailecek kedileri beslediklerini söyleyen Gürsoy, cami avlusundaki kedilere de 15 yıldır bakıyor.
Her sabah kedilerin karınlarını doyurduğunu ve yaklaşık 20 kedinin olduğunu ifade eden Gürsoy, onların kendisiyle birlikte sabahları cami avlusunda buluştuğunu, hatta gelmediği günlerde bile kendisini aradıklarını söyledi. Gürsoy, kediler için hazırladığı bağış kutusunun Trabzon'un hayırsever insanlarının ilgisini çektiğini ve bu sayede kedilere yiyecek sağladıklarını belirtti.
Hayvan sevgisinin önemine vurgu yaparak, yaşadığı sürece kedilere yardım etmeye devam edeceğini dile getiren Gürsoy'a, cami cemaati de destek veriyor. Esnaf Yusuf Saka, İsmail Gürsoy'un fedakarlığını ve kedilere olan ilgisini takdirle karşıladıklarını ifade ederek, ona yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi.

 

DİĞER HABERLER

3,9
3,9'luk deprem panik yaşattı
18 Nisan 2024 Perşembe
4.7
4.7'lik deprem panik yarattı
18 Nisan 2024 Perşembe
4.2
4.2'lik deprem korkuttu
17 Nisan 2024 Çarşamba