Kumluca Yağlı Güreşleri'nde Başpehlivan Belli Oldu

25. Kumluca Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan Fatih Atlı oldu

Kumluca ilçesinde 25'inci Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında düzenlenen yağlı güreşlerde Fatih Atlı başpehlivan oldu.

25. Kumluca Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan Fatih Atlı oldu

Kumluca Şehir Stadı'nda düzenlenen güreşlere, farklı illerden yaklaşık bin 238 güreşçi katıldı. Bu güreşlerde, 70'i başpehlivan olmak üzere 13 kategoride sporcular, rakipleriyle mücadele etti.

Güreşlerin açılışında konuşan Kumluca Belediye Başkanı Mesut Avcıoğlu, yeni seçilen bir belediye başkanı olarak ilk defa bir güreş organizasyonu gerçekleştirmenin mutluluğunu dile getirdi. Başvuruların seçimler nedeniyle gecikmesinden dolayı güreşlerin bir gün yapıldığını hatırlatan Avcıoğlu, gelecek yıldan itibaren güreşleri üç gün sürecek şekilde lig usulüne göre planladıklarını belirtti. Seyircilerin coşkusuna ve güreşçilerin ilgisine destek olacaklarını söyleyen Avcıoğlu, katılımcılara teşekkür etti.

Güreşlerin finalinde, Kırkpınar başpehlivanlarından Fatih Atlı ve Enes Doğan karşı karşıya geldi. Atlı, rakibini yenerek 25. Kumluca Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı kazandı.

Fatih Atlı, sezonun ilk yağlı güreşinde birinci olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğini ve hak ettiğini düşündüğünü söyledi. Atlı, bu yıl iyi bir sezon geçirme ve çeşitli güreşlerde dereceler elde etme umuduyla konuşmasını tamamladı.

Final güreşlerinin ardından kupa ve madalya töreni düzenlendi. Dereceye giren pehlivanlara kupa ve madalyaları protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Güreşlerde yapılan ağalık ihalesini ise iş insanı Ercan Sabur, 3 milyon 7 bin lira bedelle kazandı.

Güreşleri Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanı İbrahim Türkiş ve Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal gibi önemli isimlerin yanı sıra MHP Antalya Milletvekili Hilmi Durgun, Kumluca Kaymakamı Tekin Erdemir, Belediye Başkanı Mesut Avcıoğlu, Kırkpınar Güreş Ağası Seyfettin Selim, çevre ilçe belediye başkanları ve çok sayıda güreş sever izledi.
 

DİĞER HABERLER

Bakan Göktaş’tan açıklama
Bakan Göktaş’tan açıklama
18 Mayıs 2024 Cumartesi
Sessiz yürüyüş 27. haftasında
Sessiz yürüyüş 27. haftasında
18 Mayıs 2024 Cumartesi
19 Mayıs yarın 81 ilde kutlanacak
19 Mayıs yarın 81 ilde kutlanacak
18 Mayıs 2024 Cumartesi
Mehmet Nuri Ersoy Atina’da
Mehmet Nuri Ersoy Atina’da
17 Mayıs 2024 Cuma