ABD Hükümeti'nden Rusya'ya Navani Cevabı

ABD: Rusya'ya "Navalni yaptırımı" açıklayacağız

ABD: Rusya'ya "Navalni yaptırımı" açıklayacağız

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Sözcüsü John Kirby, ABD'nin cuma günü, Rus muhalefet lideri Aleksey Navani'nin ölümü nedeniyle "Rusya'yı hedef alan büyük bir yaptırım paketi açıklayacağını" söyledi.


ABD'nin Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Sözcüsü John Kirby, ABD'nin cuma günü, Rus muhalefet lideri Aleksey Navalni'nin ölümü nedeniyle "Rusya'ya yönelik büyük çaplı bir yaptırım paketi açıklayacağını" duyurdu. Kirby, yaptırım önlemleri hakkında detay vermeden, "Paketin, Rusya'yı Navalni'nin yaşadıklarından ve Ukrayna'daki savaş sürecindeki faaliyetlerinden sorumlu tutacağını" belirtti.
ABD Başkanı Joe Biden, Rus muhalif Aleksey Navalni'nin hapishanede ölümünden Devlet Başkanı Vladimir Putin'i sorumlu tutarak, bunun "sonuçları olabileceği" konusunda uyarıda bulunmuştu.
Biden, Rus cezaevi yetkililerinin Navalni'nin ölümünü duyurmasının ardından yaptığı açıklamada, "Tam olarak ne olduğunu bilmiyoruz ancak Navalni'nin ölümünün Putin ve rejiminin yaptığı bir şeyin sonucu olduğuna şüphe yok" ifadelerini kullanmıştı.
ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris de Navalni'nin Rusya'daki cezaevinde ölümüne ilişkin, "Eğer doğrulanırsa, bu Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in zalimliğinin bir başka kanıtı olacak" şeklinde konuşmuştu.
 

Etiketler:
abd

DİĞER HABERLER

3 maden ocağı imha edildi
3 maden ocağı imha edildi
23 Nisan 2024 Salı
CHP
CHP'de torpil rüzgarı
23 Nisan 2024 Salı