Aile Bakanlığı 8 Bin Personel Alımı Yapıyor

Aile Bakanlığı 8 bin personel alımı sonuçları

Aile Bakanlığı 8 bin personel alımı sonuçları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından farklı branşlarda 8 bin personel alımı yapılıyor. Başvuruları alınan alıma ilişkin sonuç tarihi bekleyişi sürüyor. KPSS puanına göre gerçekleşecek Aile Bakanlığı personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?


Bakanlıkça 8 bin personel alımı başvuruları 21 Şubat - 11 Mart tarihleri arasında e-Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı - Kariyer Kapısı, Kamu İşe Alımı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden alındı.

Alıma ilişkin sonuçlar için henüz bir tarih açıklaması gelmedi fakat nisan ayı başında duyurulması bekleniyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 8 bin personel alımı sonuçları sorgulama: 2024 Aile Bakanlığı personel alımı sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak

Branş dağılımı:

Personel alımı; destek personeli, aşçı, temizlik personeli, şoför, yaşlı ve çocuk bakıcısı, engelli bakıcısı, güvenlik görevlisi, büro personeli, tekniker, sağlık personeli, çocuk gelişimcisi, psikolog ve sosyal çalışmacı gibi kadrolardan olacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından personel alımına dair yayımlanan kılavuzda değerlendirme aşamasına yer verildi:

a) Sözleşmeli personel pozisyonlarına başvuru yapan adayların, KPSS puan üstünlüğü esas alınarak sıralanması sonucunda, alınacak personel sayısı kadar asil aday ve 4 katı kadar yedek aday belirlenecek.

b) KPSS puanları eşit olan adayların bulunması halinde; doğum tarihi önce olan aday, bunda da eşitlik olması halinde mezuniyet tarihi önce olan aday üst sırada yer alacak.

c) Alıma ilişkin duyuru Bakanlığın resmi internet sayfalarında (www.aile.gov.tr ve/veya aile.gov.tr/pgm) yayımlanacaktır. Bilgilendirmeler Kariyer Kapısı İşe Alım Platformu (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden yapılacak olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacak.
 

DİĞER HABERLER

3,9
3,9'luk deprem panik yaşattı
18 Nisan 2024 Perşembe
4.7
4.7'lik deprem panik yarattı
18 Nisan 2024 Perşembe
4.2
4.2'lik deprem korkuttu
17 Nisan 2024 Çarşamba