Alaçatı Ot Festivali İle Hareketlendi

Alaçatı Ot Festivali ile hareketlendi

İzmir'in Çeşme ilçesinde düzenlenen Alaçatı Ot Festivali, bu yıl 13'üncüsüyle katılımcılara unutulmaz anlar yaşatıyor. 

Alaçatı Ot Festivali ile hareketlendi

Festival kapsamında düzenlenen renkli kortej yürüyüşüne çok sayıda kişi katıldı. "Öze dönüş" sloganı ve "şevketi bostan" temasıyla başlayan festival, Atatürk Bulvarı'nda yapılan kortej yürüyüşü ile renkli bir atmosfere dönüştü. Yöresel kıyafetlerle süslenen katılımcılar, festivalin ruhunu yansıtan bir görüntü oluşturdu.
Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli'nin de katılımıyla gerçekleştirilen yürüyüş, festivalin farklı etkinliklerinden sadece biri oldu. Denizli, gazetecilere yaptığı açıklamada, festivalin bu yıl "öze dönüş" temasıyla düzenlendiğini ve yerli üreticilerin ön plana çıkarıldığını belirtti. Sokak sanatçılarının da festivalde yer aldığını vurgulayan Denizli, katılımcıların memnuniyetini dile getirdi.
Festivalde stant açan ve ürünlerini tanıtan esnaf da katılımcıların ilgisini çekti. Ot satan Aynur Akbaş ve Mustafa İlbay, festivalin hareketli günlerinde stantlarının rağbet gördüğünü ifade etti. Festival ziyaretçilerinden Birim Kaya ve Tuğba Bayoğlu ise Alaçatı'nın ve festivalin kendilerini her yıl cezbettiğini dile getirerek, İzmir'e olan sevgilerini ve festivalden aldıkları keyfi paylaştılar.
Alaçatı Ot Festivali, söyleşiler, edebiyat buluşmaları, konserler, doğa yürüyüşleri, ot yeme yarışması ve çocuklara özel etkinlikler gibi birçok etkinlikle dolu bir program sunuyor. Festivalin bu yıl 21 Nisan'a kadar devam etmesi bekleniyor.

 

DİĞER HABERLER

10 bin çocuğa destek verildi
10 bin çocuğa destek verildi
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Mobil kaza tutanağı e-Devlet
Mobil kaza tutanağı e-Devlet'te!
23 Mayıs 2024 Perşembe
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
20 Mayıs 2024 Pazartesi
21 sözleşmeli personel alınacak!
21 sözleşmeli personel alınacak!
20 Mayıs 2024 Pazartesi