Ali Erbaş Açılışlara Katıldı

Ali Erbaş açılışlara katıldı

Ali Erbaş açılışlara katıldı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, ülkenin her şehrinde gençleri hem camiyle hem de camilerin bitişiğindeki gençlik merkezleriyle buluşturmayı hedeflediklerini vurguladı.

Başkanlığın açıklamasına göre Erbaş, Beylikdüzü'nde Emine Doğruparmak 4-6 Yaş Kur'an Kursu ve Fatih Sultan Mehmet Camii Diyanet Gençlik ve Kültür Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi.
Erbaş, Diyanet Gençlik ve Kültür Merkezi açılışında yaptığı konuşmada, ramazanın mağfiret günlerinde olduklarını belirterek, Cenabıhak'ın herkesi mağfirete ulaştırması temennisinde bulundu.
Gençlerin, geleceği için önemli bir kaynak olduğunu vurgulayan Erbaş, "Ülkemizde sadece üniversitede ve üniversite öncesinde 28 milyon öğrencimiz var. Bu, milletimizin en büyük zenginliği. Gençlerimize sahip çıkmamız lazım." dedi.
Peygamber Efendimizin gençlerin camilerde huzur ve neşe bulacağını belirttiğini ifade eden Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak gençleri cami ve gençlik merkezleriyle buluşturmak için çaba sarf ettiklerini söyledi.
Erbaş, gençlerin camilere ve diyanet gençlik merkezlerine yönlendirilmesini tavsiye ederek, "Gençlerimiz burada kitap okuyabilir, sohbet edebilir, değerlerimizi öğrenebilirler. Vatan sevgisi, devlet sevgisi gibi değerleri biz burada öğreteceğiz." şeklinde konuştu.
Açılışın ardından dua eden Erbaş, Fatih Sultan Mehmet Camii Diyanet Gençlik ve Kültür Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi.
Ayrıca, Emine Doğruparmak 4-6 Yaş Kur'an Kursu'nun da resmi açılışı yapıldı. Kur'an kursunun yapımında emeği geçenlere teşekkür eden Erbaş, kursta bulunan çocuklarla da sohbet etti.
Açılışa, Beylikdüzü Müftüsü Kadir Koçak ve davetliler de katıldı.

 

DİĞER HABERLER

4.2
4.2'lik deprem korkuttu
17 Nisan 2024 Çarşamba
Mesut Kocagöz tutuklandı
Mesut Kocagöz tutuklandı
15 Nisan 2024 Pazartesi