Ankara’da Çocuk Şenliği Düzenlendi

Ankara’da çocuk şenliği düzenlendi

Sosyal Gelişim ve Dayanışma Derneği (SGDD), UNICEF ve Çankaya Belediyesi'nin işbirliğiyle düzenlenen 5. Çocuk Şenliği'nde, binlerce çocuk eğlenceli bir gün geçirdi.

Ankara’da çocuk şenliği düzenlendi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Ahlatlıbel Atatürk Parkı'nda gerçekleştirilen etkinliğe, farklı uyruklardan gelen çocuklar da katıldı. Altındağ, Keçiören ve Mamak'taki 13 okuldan 3 bin 500'e yakın çocuğun katıldığı şenlik, çeşitli etkinliklerle dolu geçti.


SGDD Genel Müdürü İbrahim Vurgun Kavlak, etkinliğin Türkiye'nin ilk milli bayramı olan 23 Nisan'ı kutlamak adına önemli bir adım olduğunu belirterek, katkı sağlayan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti. UNICEF Çocuk Koruma Uzmanı Annalisa Caparello ise etkinliğin çocukların mutluluğunu ve heyecanını artırdığını ifade etti. Caparello, UNICEF'in dünya genelinde çocukları merkeze alan çalışmalarının çocukların hak ve hizmetlere erişimini güçlendirmeyi amaçladığını vurguladı.


Etkinlikte SGDD Al Farah Çocuk Korosu müzik dinletisi sunarken, çocuklar köpük top, kum ve bebek boyama, takı tasarlama gibi sanat atölyelerinde keyifli zaman geçirdiler. Ayrıca, çocuklara yiyecek ve içecek ikramında bulunuldu ve şişme oyun alanlarında çeşitli fiziksel aktiviteler gerçekleştirildi. Bu şekilde çocuklar hem eğlendi hem de öğrenme fırsatı buldular.

 

DİĞER HABERLER

10 bin çocuğa destek verildi
10 bin çocuğa destek verildi
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Mobil kaza tutanağı e-Devlet
Mobil kaza tutanağı e-Devlet'te!
23 Mayıs 2024 Perşembe