Antalya'da Sağanak Yağış Kenti Olumsuz Etkiledi

Antalya'da şiddetli yağış hayatı felç etti

Antalya'da şiddetli yağış hayatı felç etti

Antalya'da şiddetli yağışlar nedeniyle Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı ve Muratpaşa ilçelerinde eğitime 1 gün ara verildi. Kepez'e merkez ilçelerden 280 kilogram, bölge genelinde ise 185 kilogram yağış düştü.

Antalya kent merkezinde başlayan sağanak yağışlar akşam saatlerinde daha da şiddetlendi. Yolların su birikintileriyle dolması nedeniyle vatandaşlar ve araçlar ilerlemekte zorluk çekti. Bazı kırsal mahallelerde ev ve iş yerleri su altında kaldı.

Kent merkezindeki alt geçitlerde de su birikintileri oluştu ve ulaşımda aksamalar yaşandı. Bu olumsuz hava koşulları nedeniyle 5 ilçede eğitime ara verildiği açıklandı.

Antalya Valiliği'nin yazılı açıklamasında, sel ve taşkın riski nedeniyle 5 ilçede eğitim kurumlarının bir gün süreyle tatil edildiği belirtildi. Ayrıca, engelli, hamile ve kronik hastalığı olan kamu personelinin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Aynı gün Antalyaspor kafilesini taşıyan uçak, hava şartları nedeniyle planlanan Antalya Havalimanı yerine Gazipaşa Havalimanı'na indi. Kulüp yetkilileri, kafilemizin Gazipaşa'dan karayoluyla Antalya'ya döneceğini duyurdu.

Antalya Havalimanı yetkilileri normal hava trafiğinin devam ettiğini belirtirken, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri ev, iş yeri ve araçlarda mahsur kalan vatandaşları tahliye etmek için çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.

Meteoroloji verilerine göre, Kepez'e son 24 saatte 280 kilogram yağış düştü. Yetkililer, yağışların devam edeceğini ve şiddetinin artabileceğini belirterek, halkı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

 

Etiketler:
Antalya

DİĞER HABERLER