Antalyalı Kadınlar Gazze’deki Anneler İçin Toplandı

Antalyalı Kadınlar Gazze’deki anneler için toplandı

AK Parti Kadın Kolları Teşkilatı, Anneler Günü vesilesiyle Gazze'deki annelerin durumunu vurgulamak için bir basın açıklaması düzenledi.

Antalyalı Kadınlar Gazze’deki anneler için toplandı

Antalya İl Başkanlığı önünde toplanan parti üyeleri adına konuşan Kadın Kolları Başkanı Gülçin Özboz, Gazze'deki annelerin yaşadığı büyük sıkıntılara dikkat çekti.


Özboz, Gazze'deki annelerin büyük bir sınavdan geçtiğini belirterek, "Filistin'in ortasında, Gazze'de yaşanan trajedi, annelik duygusunu tarihin hiçbir döneminde bu kadar zorlamamıştı. Biz çocuklarımızın okuldan gelmesini beklerken, Gazze'deki anneler çocuklarına bir lokma ekmek bile bulamıyorlar. Bizler çocuklarımızın defterlerine isim yazarken, onlar çocuklarının cesetlerine isim yazmak zorunda kalıyorlar." şeklinde konuştu.
Birleşmiş Milletler raporuna göre, İsrail'in son saldırılarında Günlük ortalama 63 kadının hayatını kaybettiğini ve bunların 37'sinin anneler olduğunu ifade eden Özboz, Filistin'deki sağlık sisteminin çökmesiyle yaklaşık 60 bin hamile kadının risk altında olduğunu dile getirdi.
Basın açıklamasının ardından AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin'in de katılımıyla Kur'an-ı Kerim okundu ve Filistin ve Gazze için dua edildi.

 

DİĞER HABERLER

Mobil kaza tutanağı e-Devlet
Mobil kaza tutanağı e-Devlet'te!
23 Mayıs 2024 Perşembe
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
20 Mayıs 2024 Pazartesi
21 sözleşmeli personel alınacak!
21 sözleşmeli personel alınacak!
20 Mayıs 2024 Pazartesi