Arama Çalışmaları 120'nci Gününde

Arama çalışmaları 120'nci gününde

Arama çalışmaları 120'nci gününde

19 Kasım 2023 tarihinde Zonguldak açıklarında battığı bildirilen kuru yük gemisi "Kafkametler"in mürettebatından 7 kişinin kaybolmasıyla ilgili arama çalışmaları devam ediyor.

Ereğli ilçesi yakınlarında, fırtına nedeniyle mendireğe çarptıktan sonra batan Türk bayraklı gemi "Kafkametler"in kayıp mürettebatını bulma çalışmaları, bugün itibariyle 120. gününde hala devam ediyor.
Sahil Güvenlik, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ve AFAD dahil olmak üzere birçok kurumun ekipleri, denizde arama faaliyetlerini Erdemir ve Ereğli Limanı başta olmak üzere liman içi ve dışı ile sahil şeridinde sürdürüyor.
Denizcilik Genel Müdürlüğü'nün denetiminde, batık geminin enkazının kaldırılma işlemleri de hızla ilerliyor.
Aynı tarihte fırtınada ikiye bölündükten sonra karaya oturan Kamerun bayraklı kargo gemisi "Pallada"nın söküm çalışmaları da devam ediyor. Geminin enkazı büyük oranda kaldırıldı ve vinçler yardımıyla kesilen parçalar kamyonlarla alandan uzaklaştırılıyor.
Rusya'dan İzmir Aliağa Limanı'na yük taşıyan Türk bayraklı "Kafkametler" adlı kuru yük gemisi, 19 Kasım 2023 tarihinde Ereğli Limanı'ndan çıkarken fırtınanın etkisiyle askeri bölgedeki mendireğe çarparak battı. Gemide bulunan 12 kişilik Türk mürettebatın 5'inin cesedine ulaşılmıştı.

 

DİĞER HABERLER

3 maden ocağı imha edildi
3 maden ocağı imha edildi
23 Nisan 2024 Salı
CHP
CHP'de torpil rüzgarı
23 Nisan 2024 Salı
CHP
CHP'li Nazlıaka'dan açıklama
22 Nisan 2024 Pazartesi