Atatürk Cumhuriyet Kulesi: 18 Mart'ta Açılıyor!

Atatürk Cumhuriyet Kulesi: 18 Mart'ta açılıyor!

Atatürk Cumhuriyet Kulesi: 18 Mart'ta açılıyor!

Atatürk Cumhuriyet Kulesi, 18 Mart Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin katılımıyla açılıyor.

Keçiören Belediyesi tarafından 18 Temmuz 2003'te temeli atılan 197 metre uzunluğundaki Atatürk Cumhuriyet Kulesi'nin inşaatı, uçuş mania hattını aşması nedeniyle durdurulmuştu. Yeniden başlanan inşaatın tamamlanmasıyla kule, 18 Mart Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin katılımıyla açılacak.

Kule, uluslararası sergilerin düzenlenebileceği sanat galerisi, kütüphane, spor salonu, alışveriş merkezi, nikah salonu, uzay terası ve bilim merkezi ile birlikte kafe ve restoranı da içeriyor. Doğal afetlere dayanıklı olarak inşa edilen kule, Türk kültürünün ortak mirası olan "Selçuklu yıldızı" ile taçlandırıldı.

Başkentin yeni sembollerinden biri olacak olan kule, ziyaretçilere kentin dört bir yanını kuş bakışı izleme fırsatı sunuyor. Atatürk Cumhuriyet Kulesi, 18 Mart Pazartesi günü, Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümünde ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor.

 

DİĞER HABERLER

Günlük elektrik verileri
Günlük elektrik verileri
14 Nisan 2024 Pazar
Ramazan Bayramı sona erdi
Ramazan Bayramı sona erdi
12 Nisan 2024 Cuma