Bakan Tunç'tan Öldürülen Kedi İçin Açıklama

Bakan Tunç’tan ‘Eros’ açıklaması

Bakan Tunç’tan ‘Eros’ açıklaması

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Eros isimli kediyi canice katleden ve hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasıyla tahliye edilen İbrahim Keloğlan hakkında, “Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Nasıl olur böyle bir şey?’ diyerek beni aradı.” dedi.


Başakşehir’de yılbaşı gecesi kedi Eros’u asansörde sıkıştırıp tekmeleyerek öldüren İbrahim Keloğlan, "Evcil Hayvanı Kasten Öldürme" suçundan 1 yıl 6 ay hapis cezası almıştı. Ancak Keloğlan, hükmün açıklanması geri bırakılarak tahliye edilmişti. Daha sonra ise Cumhuriyet Başsavcılığınca kara yapılan itiraz Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilerek Keloğlan’ın yeniden yargılanmasına karar verilmişti.
"CUMHURBAŞKANIMIZ KEDİ EROS İÇİN ‘NASIL OLUR BÖYLE BİR ŞEY?’ DİYEREK BENİ ARADI"
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuya ilişkin kendisini aradığını ve “Nasıl olur böyle bir şey?” dediğini aktardı.
Bakan Tunç, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:
"Kedi Eros’la ilgili o videoyu sonuna kadar izleyemedim. Peşinden koşarken kapattım. Burada kişi 1 ay tutuklu kalmış sonrasında hüküm verilmiş bu hükümde hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verilmiş. Hemen Cumhuriyet Savcılığımız itiraz etti, itiraz neticesinde Ağır Ceza Mahkemesi kararı kaldırdı yargılama yeniden başlayacak. Hatta bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Nasıl olur böyle bir şey?’ diyerek beni aradı. Hepimiz bu konuda hassasız. Ceza almış, hükmün açıklanmasının geri açıklanması müessesi var. Cumhurbaşkanımız, kamu vicdanında bunun yeri olmadığını söyledi. Cumhurbaşkanımız, bizzat takip ediyor. "
 

Etiketler:
erdoğan

DİĞER HABERLER

110 liralık kurabiye gündem oldu
110 liralık kurabiye gündem oldu
20 Nisan 2024 Cumartesi
Eğitime 1 gün ara verildi
Eğitime 1 gün ara verildi
18 Nisan 2024 Perşembe
5.6
5.6'lık deprem korkuttu
18 Nisan 2024 Perşembe