DAEŞ Operasyonu 30 Kişi Gözaltında

“Bozdoğan-35” operasyonu: 30 DAEŞ'lı yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 9 ilde terör örgütü DAEŞ'e yönelik Bozdoğan-35 operasyonunda 30 şüphelinin yakalandığını bildirdi.

“Bozdoğan-35” operasyonu: 30 DAEŞ'lı yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen operasyonda Mersin merkezli olarak İstanbul, Adana, Ankara, Diyarbakır, Osmaniye ve Yozgat'ta 15 kişinin terör örgütü DAEŞ'e yönelik olarak yakalandığını duyurdu.

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde ise Hatay ve Kütahya İl Emniyet Müdürlükleri TEM Şube Müdürlükleri tarafından operasyon düzenlendiğini belirten Yerlikaya, Hatay'da DAEŞ adına mühimmat temin eden, kaçakçılık faaliyetlerini organize eden ve ifade ve teşhislerde adı geçtiği tespit edilen 14 şüphelinin yakalandığını aktardı.

Bakan Yerlikaya, Kütahya'da da geçmiş dönemlerde DAEŞ içerisinde faaliyet yürüttüğü ve örgüt mensuplarıyla irtibatlı olduğu tespit edilen bir kişinin yakalandığını bildirdi.

Operasyonlar neticesinde ruhsatsız tabancalar ile birlikte çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyale el konulduğunu belirten Yerlikaya, operasyonu gerçekleştiren jandarma ve emniyet güçlerini tebrik etti.
 

DİĞER HABERLER

Anız yangını söndürüldü
Anız yangını söndürüldü
11 Temmuz 2024 Perşembe
Sanayi şirketi iflas eşiğine geldi
Sanayi şirketi iflas eşiğine geldi
10 Temmuz 2024 Çarşamba
Ruhsatsız 11 yapı yıkıldı
Ruhsatsız 11 yapı yıkıldı
8 Temmuz 2024 Pazartesi