Cevdet Yılmaz Yatırım Toplantısında Konuştu

Cevdet Yılmaz Yatırım Ortamını İyileştirme toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK) toplantısında, uluslararası bakış açısıyla yatırım ortamının geliştirilmesi için dünya çapında çok uluslu şirketlerin üst düzey yöneticileri, uluslararası kuruluşlar ve Türkiye'deki özel sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan Yatırım Danışma Konseyi Toplantısı'nın Eylül ayında Cumhurbaşkanı'nın başkanlığında planlandığını açıkladı.

Cevdet Yılmaz Yatırım Ortamını İyileştirme toplantısında konuştu

Yılmaz'ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen YOİKK toplantısına Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel de katıldı.


Yılmaz, toplantıda, 1 Mart'ta duyurdukları YOİKK Eylem Planı kapsamındaki çalışmaları ve Yatırım Danışma Konseyi Toplantısı hazırlıklarını ele alacaklarını belirtti. Ayrıca, özellikle istihdam odaklı olarak Mesleki Teknik Eğitimde Özel Sektör Odaklı Dönüşüm konusunun ele alınacağını vurguladı.


YOİKK'in kamu ve özel sektör arasındaki iş birliğiyle yatırım ortamını iyileştirmeyi amaçladığını ifade eden Yılmaz, YOİKK Eylem Planı kapsamında şimdiye kadar tamamlanan 6 eylemin yanı sıra birçok alanda önemli adımlar atıldığını aktardı.
Ayrıca, Yatırım Danışma Konseyi Toplantısı'nın Türkiye'nin uluslararası yatırım ortamını güçlendirmesi ve finansal istikrarı artırması hedefleniyor. Yılmaz, toplantının ardından YOİKK Eylem Planı'nın ilerleyişini periyodik olarak gözden geçirme ve güncelleme kararlılığını vurguladı.

 

DİĞER HABERLER

10 bin çocuğa destek verildi
10 bin çocuğa destek verildi
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Mobil kaza tutanağı e-Devlet
Mobil kaza tutanağı e-Devlet'te!
23 Mayıs 2024 Perşembe
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
20 Mayıs 2024 Pazartesi
21 sözleşmeli personel alınacak!
21 sözleşmeli personel alınacak!
20 Mayıs 2024 Pazartesi