Cumhurbaşkanı Erdoğan Açılışta Konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışta konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kamu hizmetlerinin eksiksiz ve hatasız bir şekilde sunulması için gerekli tüm önlemleri alacak, bürokratik aksaklıklara izin vermeyeceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışta konuştu

Erdoğan, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restore edilen 201 eserin toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin sevgi ve merhamet medeniyetinin temsilcisi olduğunu belirtti.
Türk milletinin, doğaya, çevreye ve insana saygı gösteren bir kültürün mirası olduğunu vurgulayan Erdoğan, tarih boyunca bile bile zarar vermeden yaşama felsefesiyle büyüdüklerini ifade etti.


Savaş meydanlarında bile insani değerlerden ödün vermediklerini dile getiren Erdoğan, geçmişteki liderlerin şehirleri imar etmeyi ve insanların kalbini kazanmayı önemsediklerini söyledi.
Vakıfların, tarih boyunca şehirlerin yanı sıra insanların kalbini kazanmalarına da vesile olduğunu belirten Erdoğan, Balkanlar'dan Afrika'ya kadar uzanan coğrafyada vakıfların önemli bir rol oynadığını dile getirdi.
Erdoğan, vakıfların sadece insanlara hizmet etmekle kalmadığını, aynı zamanda doğaya ve çevreye de önem verdiğini belirterek, bu vakıfların korunmasının ve değerinin bilinmesi gerektiğini ifade etti.Devlet geleneğindeki hassasiyetin kamu hizmetlerinde de örnek alınması gerektiğini vurgulayan Erdoğan, kamu malının milletin emaneti olduğunu ve bu emanete sahip çıkmanın önemine değindi.
Erdoğan, kamu görevlilerinin vatandaşlara hizmet etmek için sorumluluklarını yerine getirmeleri gerektiğini belirterek, ülkenin ve milletin menfaatini her şeyin önünde tutmaları gerektiğini ifade etti.
Son dönemde artan şikayetlerin farkında olduklarını dile getiren Erdoğan, sorunların çözümü için kararlılıkla hareket edeceklerini söyledi.
Erdoğan, vakıf eserlerinin restore edilerek yeniden hizmete sunulmasını memnuniyetle karşıladığını belirterek, bu eserlerin toplum için hayırlı olmasını diledi.
Törende, iş insanı ve hayırsever Bayram Kızılaslan'a "Vakıf İnsan Ödülü" verildi ve Süleymaniye Camisi'nin kıble cephesindeki çini üzerindeki eser takdim edildi.
Erdoğan, vakıf eserlerinin toplu açılışını gerçekleştirerek, törende Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın yaptığı duayla programı sonlandırdı.

 

DİĞER HABERLER

Kireç silosu devrildi: 2 ölü
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
20 Mayıs 2024 Pazartesi
21 sözleşmeli personel alınacak!
21 sözleşmeli personel alınacak!
20 Mayıs 2024 Pazartesi
Bakan Göktaş’tan açıklama
Bakan Göktaş’tan açıklama
18 Mayıs 2024 Cumartesi
Sessiz yürüyüş 27. haftasında
Sessiz yürüyüş 27. haftasında
18 Mayıs 2024 Cumartesi
19 Mayıs yarın 81 ilde kutlanacak
19 Mayıs yarın 81 ilde kutlanacak
18 Mayıs 2024 Cumartesi