Ekrem İmamoğlu Çocukları Ağırladı

Ekrem İmamoğlu çocukları ağırladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için İstanbul'a gelen çocukları ağırladı. 

Ekrem İmamoğlu çocukları ağırladı

İBB Başkanlık binasındaki Meclis Salonu'nda çocuklara hitap eden İmamoğlu, karşılarında güzel bir manzara olduğunu belirtti.
Dünyanın dört bir yanından İstanbul'a gelen ve burada bulunan kardeşleriyle bir araya gelen çocukların enerji, neşe ve umut verdiğini ifade eden İmamoğlu, Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali boyunca çocukların İstanbul'un farklı noktalarında eğleneceklerini vurguladı. Kendi kültürlerini sergileyerek birbirlerini daha iyi tanıyacaklarını ve birlikte konserler izleyip oyunlar oynayacaklarını söyledi.
Farklı dilleri konuşmalarına rağmen çocukların evrensel bir dilde anlaşabildiğini ve bu dilin sevgi ve arkadaşlık olduğunu dile getiren İmamoğlu, çocukların savaşlara karşı olduklarını vurguladı. Tüm dünya çocuklarının 23 Nisan'ı kutladığını belirten İmamoğlu, çocukların eğitimi, sağlığı ve mutluluğu için toplumların çaba harcadığını ancak savaşların bu çabaları boşa çıkardığını ifade etti. İmamoğlu, çocukların savaş karşıtı duygularının önemine dikkat çekerek, barış ve huzur dolu bir hayat dileğinde bulundu.
Konuşmasının ardından İmamoğlu, farklı ülkelerden gelen çocuklar ve yerel topluluklardan katılan çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

 

DİĞER HABERLER

10 bin çocuğa destek verildi
10 bin çocuğa destek verildi
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Mobil kaza tutanağı e-Devlet
Mobil kaza tutanağı e-Devlet'te!
23 Mayıs 2024 Perşembe
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
20 Mayıs 2024 Pazartesi
21 sözleşmeli personel alınacak!
21 sözleşmeli personel alınacak!
20 Mayıs 2024 Pazartesi