Elektrikli Araçlar İçin Şarj Üniteleri Kuruluyor

Elektrikli araçlar için şarj üniteleri kuruluyor

Elektrikli araçlara olan talep artarken, iş yeri sahipleri müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak ve teşvik etmek amacıyla şarj üniteleri kuruyorlar. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte elektrikli araç kullanımı arttıkça, şarj ihtiyacını karşılamak için projeler hız kazanıyor.

Elektrikli araçlar için şarj üniteleri kuruluyor

Her geçen gün artan elektrikli araç sayısı, şarj istasyonlarının yanı sıra evlerin bahçeleri, sitelerin otoparkları ve işletmelerin önlerine yerleştirilen bireysel şarj ünitelerinin sayısını arttırıyor.
Örneğin, Osmaniye'de bir iş insanı olan Arif Binboğa, geçen yıl Togg marka elektrikli araç satın aldıktan sonra iş yerinin önüne 3 adet elektrikli araç şarj istasyonu kurdu. Binboğa, elektrikli araçların sürüşü, konforu ve yakıt maliyeti açısından avantajlı olduğunu belirterek, insanları bu araçları almaya teşvik etmek istediğini dile getirdi.Benzer şekilde, Van'da 2. el araç satışı yapan Danyal Yıldız da iş yerinin girişine şarj ünitesi kurarak elektrikli araç kullanıcılarına hizmet vermeye başladı. Togg'un üretiminin başlamasıyla elektrikli araçlara olan ilginin arttığını belirten Yıldız, müşterilerin araçlarını şarj ederken mağazada vakit geçirme imkanı bulduğunu söyledi.
Elektrikli araç kullanıcısı Levent Demirhan da yakıt tasarrufu nedeniyle elektrikli araç almaya karar verdiğini ve evinin önüne şarj istasyonu kurduğunu ifade etti.Firmanın yetkilisi Veysi Göztop, elektrikli araçlara olan talebin her geçen gün arttığını ve bu talepleri karşılamak için çaba gösterdiklerini belirtti. Göztop, özel mülkiyetlere kurulan şarj istasyonlarının maliyetinin düştüğünü ve bu sayede daha yaygın hale geldiğini belirtti.
Gaziantep'te bir işletme sahibi olan İbrahim Halil Çadır, iş yerinin çatısına kurduğu güneş enerjisi santrali ile aracını şarj ediyor. Çadır, bu uygulamanın çevreci ve ekonomik açıdan faydalı olduğunu belirterek, diğer işletmeleri de benzer uygulamaları yapmaya teşvik etti.

 

DİĞER HABERLER

10 bin çocuğa destek verildi
10 bin çocuğa destek verildi
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Mobil kaza tutanağı e-Devlet
Mobil kaza tutanağı e-Devlet'te!
23 Mayıs 2024 Perşembe
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
20 Mayıs 2024 Pazartesi
21 sözleşmeli personel alınacak!
21 sözleşmeli personel alınacak!
20 Mayıs 2024 Pazartesi