Emine Erdoğan Anneleri Ağırladı

Emine Erdoğan anneleri ağırladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Anneler Günü dolayısıyla Devlet Konukevi'nde düzenlenen programda Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen annelerle bir araya geldi.

Emine Erdoğan anneleri ağırladı

Programa, Emine Erdoğan'ın ev sahipliğinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ile birlikte şehit ve gazi anneleri, engelli çocuk sahibi anneler, koruyucu anneler, şehit eşi ve yaşlı anneler katıldı.


Basına kapalı gerçekleşen programda, Emine Erdoğan, Bakan Göktaş ile Anneler Günü'nü kutlayan annelerin sorunlarını dinledi.
Emine Erdoğan, annelere seslenerek, "Asırlardır hiçbir dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin bütün insanlığa kucak açan medeniyetimizi, en çok anne kalbine benzetiyorum" dedi.


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş da programın ardından yaptığı açıklamada, annelerle sohbet ettiklerini ve sorunlarına çözüm bulmak için istişarede bulunduklarını ifade etti.
Katılımcı annelerden de olumlu geri dönüşler alındı. Kas erimesi hastalığı bulunan öğretmen Gamze Kılıç'ın annesi Nurcan Kılıç, programa katılmalarının kendilerini özel hissettirdiğini belirtti. Koruyucu anne Gaye Dülger ise programın düşünceli bir şekilde gerçekleştiğini ve kendilerinin de sorunlarını dile getirme imkanı bulduklarını aktardı.
Emine Erdoğan, programla ilgili sosyal medya hesabından da paylaşımda bulunarak annelerle bir araya geldiği fotoğrafları paylaştı ve annelere olan saygısını dile getirdi.
Programın, annelerin sorunlarına çözüm bulma ve onların haklarını savunma amacıyla önemli bir platform olduğu vurgulandı.

 

DİĞER HABERLER

Mobil kaza tutanağı e-Devlet
Mobil kaza tutanağı e-Devlet'te!
23 Mayıs 2024 Perşembe
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
20 Mayıs 2024 Pazartesi
21 sözleşmeli personel alınacak!
21 sözleşmeli personel alınacak!
20 Mayıs 2024 Pazartesi