Eros'u Öldüren Sanığa 2,5 Yıl Hapis Cezası

Eros'u öldüren sanığa 2,5 yıl hapis cezası

Eros'u öldüren sanığa 2,5 yıl hapis cezası

Başakşehir'de bir sitede asansörde "Eros" isimli kediyi öldürdüğü gerekçesiyle yeniden yargılanan sanık İbrahim Keloğlan, "evcil hayvanı kasten öldürme" suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı ve yurt dışına çıkışı yasaklandı.

Küçükçekmece 16. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, sanık İbrahim Keloğlan ve avukatı, müştekiler, Tarım ve Orman Bakanlığı ile İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi avukatları katıldı. Ayrıca, bazı siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının avukatları da duruşmayı takip etti.
Savunmasında, Keloğlan "Ben bir suç makinesi değilim. Bir anlık psikolojik çöküş yaşadım ve öfke ile kendimi kaybettim. Hayatım boyunca unutamayacağım bir hata yaptım." dedi. Ayrıca, sürekli olarak mama alıp kedi ve köpekleri beslediğini belirterek, bunun ona terapi gibi geldiğini ve psikolojik destek göreceğine söz verdiğini ifade etti.
Keloğlan, olayın yanlış lanse edildiğini savunarak, "İnsan içine çıkamaz hale geldim. Şu an burada alacağım hiçbir ceza, bugüne kadar yaşadıklarımın yanında bir önemi yok. Beni tek başıma bıraktılar. Şu ana kadar söylediğim her şey kanıtlı ve gerçektir. Çok pişmanım ve hatamı kabul ediyorum." diye konuştu.
Sanığın avukatı Cemal Vehbi Günaydın, müvekkilinin beraatini talep ederek, müvekkilin toplum nezdinde cezasını çektiğini ve bundan sonra da çekmeye devam edeceğini belirtti.
Duruşmada söz verilen müşteki Ebubekir Fırat, kediyi sahiplenmemiş olsa da bakımını üstlendiğini ve bu nedenle olaydan zarar gördüğünü ifade etti.
Cumhuriyet savcısı ise sanığın 1 Ocak'ta saat 03.15 sıralarında asansörde kediye tekme attığını belirtti. Savcı, sanığın cezalandırılması ve tutuklanması talebinde bulundu.
Mahkeme, sanığı "evcil hayvanı kasten öldürme" suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırarak, yurt dışına çıkışını yasakladı. Kararın ardından müşteki Ebubekir Fırat'ın avukatı Merve Poyraz Özcan, sanığın kediyi öldürdüğünü belirterek cezada indirim talep etmediklerini ve dosyanın takipçisi olacaklarını açıkladı.
Özetle, sanık İbrahim Keloğlan "evcil hayvanı kasten öldürme" suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı ve yurt dışına çıkışı yasaklandı.

 

DİĞER HABERLER

MHP
MHP'li Durmaz'dan tepki
21 Nisan 2024 Pazar
Kara yollarında son durum
Kara yollarında son durum
20 Nisan 2024 Cumartesi
110 liralık kurabiye gündem oldu
110 liralık kurabiye gündem oldu
20 Nisan 2024 Cumartesi