Fatma Betül Sayan Kaya Annelerle Buluştu

Fatma Betül Sayan Kaya annelerle buluştu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, Kahramanmaraş'ta depremzedelerle buluştu.

Fatma Betül Sayan Kaya annelerle buluştu

Kaya, Anneler Günü nedeniyle AK Parti Kahramanmaraş İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen "Depremde Evlatlarını Kaybeden Annelerimizle Buluşuyoruz" programına katıldı.

Konuşmasında, 6 Şubat 2023'teki Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyen Kaya, depremde yaşanan acıların ifade edilemez olduğunu belirtti.
Kaya, "Hiçbir söz, bir annenin kucağında vefat eden evladıyla birlikte günlerce enkaz altında kaldığı deprem gibi acıları ifade edemez. O gün Türkiye, tüm imkanlarıyla enkaz altındaki kardeşlerimizi kurtarmak için seferber oldu. Bütün Türkiye'nin yanı sıra gönül coğrafyamızdan da destek geldi. Allah bir daha böyle büyük acılar yaşatmasın. Depremden önce sık sık ziyaret ettiğimiz Maraş'ta deprem sonrasında görev aldık. Teşkilatımızla birlikte burada Maraşlı kardeşlerimizin yaralarını sarmak için tek yürek olduk. Kahramanmaraş'ımızın güçlü ve iradeli duruşuyla bu zorluğun da üstesinden geleceğine inanıyorum" dedi.
Kaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde deprem sonrasında kriz masası kurulduğunu ve tüm kurumların deprem bölgesi için seferber olduğunu vurguladı.
Devletin ve 85 milyon Türk milletinin yüreğinin deprem bölgesi için çarptığını belirten Kaya, "Dayanışma, birlik ve beraberlikle aşamayacağımız sorun olmadığına inanıyorum. Depremde hem devletimiz hem de milletimizin yüreği bu bölgeyle birlikte çarptı. Kahramanmaraş'ı eskisinden daha huzurlu bir hale getireceğiz" diye konuştu.
Programda, AK Parti milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel ve AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Asuman Yavuz da selamlama konuşması yaptı.

 

DİĞER HABERLER

Mobil kaza tutanağı e-Devlet
Mobil kaza tutanağı e-Devlet'te!
23 Mayıs 2024 Perşembe
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
20 Mayıs 2024 Pazartesi
21 sözleşmeli personel alınacak!
21 sözleşmeli personel alınacak!
20 Mayıs 2024 Pazartesi
Bakan Göktaş’tan açıklama
Bakan Göktaş’tan açıklama
18 Mayıs 2024 Cumartesi
Sessiz yürüyüş 27. haftasında
Sessiz yürüyüş 27. haftasında
18 Mayıs 2024 Cumartesi