Fatma Meriç Yılmaz Tanıtım Toplantısı'nda Konuştu

Fatma Meriç Yılmaz Kurban Kesim Tanıtım Toplantısı'nda konuştu

Türk Kızılay Genel Başkanı Fatma Meriç Yılmaz, vekaletle kurban kesim bedellerini açıkladı. 

Fatma Meriç Yılmaz Kurban Kesim Tanıtım Toplantısı'nda konuştu

Yurt içi ve Filistin-Gazze'de 11 bin 750 lira olarak belirlenen kurban bedelinin, yurt dışı hisse bedelinin ise 4 bin 300 lira olduğunu duyurdu.


Yılmaz, "Vekaletle Kurban Kesim Tanıtım Toplantısı"nda yaptığı konuşmada, Kurban Bayramı'nın yardımlaşma ve dayanışma fırsatı olduğunu belirtti. Kızılay olarak, bağışçıların emanetlerini ihtiyaç sahiplerine en doğru şekilde ulaştırmaya çalıştıklarını vurguladı.


Geçen yılki deprem bölgesi önceliğiyle yapılan vekaletle kurban kesim kampanyasına dikkat çeken Yılmaz, kurban eti dağıtımında farklı bir yöntem uygulandığını aktardı. Depremzedelere yönelik olarak konteynerlere 2,75 kilogramlık şoklanmış paketler halinde toplam 25 bin adet dağıtım gerçekleştirildiğini belirtti.
Yılmaz, geçen sene Türkiye dahil 22 ülkede 106 bin hissenin yurt dışında, 19 bin 600 hissenin ise yurt içinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını dile getirdi. Bu yıl ise 128 bin hisseyle 3 milyon 800 bin ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedeflediklerini belirtti. Bunun 28 bin hissenin yurt içinde, 100 bin hissenin ise yurt dışında kesileceğini açıkladı.
Gazze'ye bu yıl farklı bir yöntemle ulaşacaklarını ifade eden Yılmaz, bu sürecin Kızılay'ın uzun vadeli ve sağlıklı bir yöntem geliştirmesi gerektiğini vurguladı. Yurt içinde yapılan konservelerin bir kısmının Gazze'ye gönderileceğini belirtti.
Yılmaz, bu yıl da kurban dağıtımının konserve şeklinde yapılacağını ve bu konservelerin ihtiyaç sahiplerine yıl boyu daha düzenli ve sürekli bir şekilde ulaştırılabilmesini sağladığını ifade etti.
Yurt içinde tüm illerde 1 milyon 300 bin kişiye ulaşmayı hedeflediklerini bildiren Yılmaz, "Bu sene, yurt içi ve Filistin-Gazze kurban bedelimiz 11 bin 750 lira, yurt dışı hisse bedellerimiz ise 4 bin 300 lira olarak açıklamış oluyoruz ve diyoruz ki; 'Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye'." ifadelerini kullandı.

 

DİĞER HABERLER

Mobil kaza tutanağı e-Devlet
Mobil kaza tutanağı e-Devlet'te!
23 Mayıs 2024 Perşembe
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
20 Mayıs 2024 Pazartesi
21 sözleşmeli personel alınacak!
21 sözleşmeli personel alınacak!
20 Mayıs 2024 Pazartesi